Ile kosztuje zadaszenie tarasu? Co wpływa na cenę?
nowoczesne zadaszenie tarasu z lamelami

Ile kosztuje zadaszenie tarasu?

Ile kosztuje zadaszenie tarasu? #BudujeMYmarzenia

Zadaszenie tarasu to nie tylko funkcjonalny dodatek do domu, ale także inwestycja w komfort i wartość nieruchomości. Jednak przed rozpoczęciem projektu warto zastanowić się nad kosztami, które mogą być związane z jego realizacją. W dzisiejszym artykule omówimy różne czynniki wpływające na cenę zadaszenia tarasu, abyś mógł lepiej zrozumieć, ile może kosztować ten rodzaj pracy.

Ile kosztuje zadaszenie tarasu : co wpływa na koszt?

Wielkość tarasu: Pierwszym kluczowym czynnikiem wpływającym na cenę zadaszenia tarasu jest jego wielkość. Im większy taras, tym więcej materiałów będzie potrzebnych do jego zadaszenia, co zwiększa koszty. Również sama powierzchnia zadaszenia wpływa na koszty montażu i pracy. Same wymiary mają również wpływ na wskaźnik powstałego odpadu produkcyjnego. Im bardziej niestandardowe wymiary, tym koszt może być wyższy.

Materiały: Wybór materiałów ma ogromne znaczenie dla ostatecznej ceny zadaszenia. Istnieje wiele opcji do wyboru, takich jak drewno, metal, aluminium, czy też tworzywa sztuczne. Każdy z tych materiałów ma swoje zalety i wady, a koszty różnią się w zależności od wyboru.

Rodzaj dachu: Istnieje wiele różnych rodzajów dachów do wyboru, takich jak płaski dach, dach dwuspadowy, dach łukowy, itp. Każdy z tych rodzajów dachu ma swoje własne cechy i koszty wykonania. Dachy bardziej skomplikowane w konstrukcji będą droższe. Wpływ na cenę ma również rodzaj dachu, dachówka, gont bitumiczny, membrana EPDM lub szkło. Każdy z tych materiałów w przeliczeniu na m2 dachu, posiada inną wartość. Przy szkle wymiary mają większe znaczenie, gdyż stosowanie niestandardowych wymiarów czy kształtów, skutkuje powstaniem dopłat do każdego m2 szkła.

Montaż: Koszty montażu zadaszenia tarasu również wpływają na ogólny budżet projektu. Cena może różnić się w zależności od lokalizacji, trudności w dostępie do tarasu oraz doświadczenia i umiejętności fachowców. Pracochłonność oraz czas potrzebny na zrealizowanie montażu, jest w tym przypadku bardzo istotny. Zminimalizowaliśmy te koszty poprzez dokładne projektowanie i pasowanie elementów podczas produkcji. Czas montażu rzadko przekracza jeden dzień.

Dodatkowe elementy: Jeśli planujesz dodatkowe elementy, takie jak oświetlenie, systemy wentylacji, czy przesuwne ściany szklane, to również będą one miały wpływ na koszty projektu. Pozwolenia i regulacje: Nie zapomnij o ewentualnych kosztach związanych z pozyskaniem niezbędnych pozwoleń i dostosowaniem projektu do miejscowych przepisów i regulacji

zadaszenia pergole nowoczesne ogrodowe z BSH
Zadaszenie tarasu

 

Zadaszenia Tarasowe Adriana Malinowska – koszt usług

W naszej firmie nie stosujemy standardowo przyjętych na rynku przeliczników ofertowych za m2 konstrukcji. Wychodzimy z założenia, że stosowanie tego systemu zawsze jest krzywdzące dla inwestora. Każdy projekt to indywidualne podejście, każdy z nich ma inne wymiary i sposób zabudowy ścian. Są również różnice w oczekiwaniu dotyczącym koloru szkła oraz nie każdy montaż jest tak samo pracochłonny. Stosujemy od lat zasadę – kalkulacja do projektu. W pierwszym kontakcie zawsze prosimy o przekazanie wstępnych wymiarów zabudowy, zdjęcia budynku oraz opisu oczekiwań względem zabudowy ścian. Na tej podstawie kalkulujemy dokładny koszt, który nie zmienia się od oferty do zakończenia prac. To bardzo ważne.

Podawanie szacowanej wartości projektu w większości przypadków kończy się podniesieniem ceny przy podpisywaniu umowy.

My tak nie działamy!

Jedyną możliwością na zmianę cen jest zwiększenie lub zmniejszenie zakresu robót w stosunku do złożonej oferty.

Podsumowanie

Podsumowując, koszt zadaszenia tarasu może być bardzo zróżnicowany, zależnie od wielu czynników. Średnio, cena może wynosić od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych, ale może być znacznie wyższa w przypadku bardziej zaawansowanych projektów. Najlepszym krokiem jest skonsultowanie się z naszymi specjalistami, którzy pomogą ci oszacować koszty zadaszenia tarasu na podstawie twoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Nie zapomnij także o długoterminowych korzyściach, jakie zadaszenie tarasu może przynieść, takich jak ochrona przed słońcem, deszczem i śniegiem oraz zwiększenie wartości nieruchomości.