Jakie rośliny na słoneczny taras?
Narozne_background_5

Jakie rośliny na taras?

Jakie rośliny na słoneczny taras?

Czy marzysz o stworzeniu przytulnego i kolorowego zakątka na swoim słonecznym tarasie? Jeśli tak, to jesteś w odpowiednim miejscu! W tym artykule przedstawimy Ci inspirujące pomysły na kompozycje kwiatowe oraz podpowiemy, jak dbać o rośliny na słonecznym tarasie

Wybór roślin

Na początek musimy wybrać odpowiednie rośliny do naszego słonecznego tarasu. Oto kilka gatunków, które doskonale radzą sobie w pełnym słońcu:

a) Geranium – Geranium, znane również jako pelargonia, to piękne kwiaty dostępne w różnych kolorach. Są łatwe w uprawie i pięknie kwitną przez całe lato.

b) Petunie – Petunie to jedne z najpopularniejszych roślin ozdobnych na tarasach. Dostępne są w wielu odmianach kolorystycznych i pięknie rozkwitają w pełnym słońcu.

c) Rozchodnik – Rozchodnik to roślina sukulentowa, która doskonale znosi nasłonecznienie. Jej soczyste liście stanowią piękne tło dla innych kwiatów.

d) Ognik – Ognik to roślina z pięknymi kwiatuszkami o intensywnym kolorze. Doskonale prezentuje się w pojemnikach na tarasie.

Kompozycje kwiatowe.

Teraz, gdy mamy już wybrane rośliny, możemy zacząć tworzyć piękne kompozycje kwiatowe. Oto kilka pomysłów:

a) Klasyka w Doniczkach: Umieść geranium i petunie w kolorowych doniczkach na tarasie. To klasyczna i piękna kompozycja, która doda uroku Twojemu tarasowi.

b) Styl Śródziemnomorski: Wybierz rozchodnik, lawendę i oliwkę w doniczkach. Ta kompozycja przypomina urok południowej Francji.

c) Oaza Kolorów: Skomponuj ognik, begonię i gazanie w jednym dużym pojemniku. Ta mieszanka kolorów ożywi Twój taras.

 

Jeżeli nie jesteś przekonany do kwiatów na tarasie przeczytaj nasz wpis na blogu dotyczący sztucznej trawy i żywej roślinności.

 

Pielęgnacja roślin.

Aby Twoje rośliny kwitły i wyglądały zdrowo, musisz odpowiednio o nie dbać. Oto kilka wskazówek:

a) Podlewanie: Rośliny na słonecznym tarasie potrzebują regularnego podlewania, zwłaszcza w gorące dni. Upewnij się, że podłoże jest wilgotne, ale nie przemoczne.

b) Nawożenie: Raz na kilka tygodni dokarmiaj swoje rośliny nawozem do kwiatów. To pomoże im utrzymać piękne kwiaty.

c) Przycinanie: Usuwaj więdnięte kwiaty i gałęzie, aby stymulować nowy wzrost.

d) Ochrona przed szkodnikami: Regularnie sprawdzaj swoje rośliny pod kątem szkodników i działań chorobowych. Jeśli zauważysz problemy, odpowiednio zareaguj.

Rośliny na taras – podsumowanie

Stworzenie kolorowego i uroczego tarasu pełnego kwiatów to zadanie wymagające zaangażowania, ale efekty są tego warte. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji i pięknej kompozycji kwiatowej, Twój taras stanie się ulubionym miejscem do relaksu i obcowania z naturą. Teraz, gdy masz już pomysły, czas wziąć się do pracy i cieszyć się pięknem swojego słonecznego tarasu!

Jeżeli potrzebujesz zadaszenia tarasowego aby dopełnić kompozycję wokół domu skontaktuj się z naszym Przedstawicielem Handlowym klikając w poniższy przycisk.