Jakie są rodzaje zadaszenia tarasów? | Nowoczesna pergola
drewniane zadaszenie na taras szklane

Jakie są rodzaje zadaszenia tarasów?

Nowoczesny dach tarasowy ochroni Twoją ulubioną przestrzeń zewnętrzną przed deszczem i słońcem. Zadaszenia tarasowe są dostępne w różnych wzorach, ale są również wykonane z wielu różnych materiałów. Każdy z nich ma inne zalety i wady, które należy wziąć pod uwagę, planując nowoczesne zadaszenie tarasu dla swojego domu. Pokażemy Ci niektóre z najpopularniejszych projektów. Pomysły i kombinacje są liczne. Solidną drewnianą konstrukcję można łatwo połączyć z dachem z pleksiglasu, podczas gdy aluminiowa pergola dobrze wygląda z drewnianym dachem. Markiza stała się również popularną i nowoczesną alternatywą. Sprawdź nasząofertę — zadaszenia tarasowe i dowiedz się więcej!

Nowoczesne zadaszenie tarasu na nowoczesnapergola.pl/

Tak naprawdę nie ma „właściwego” materiału na nowoczesne zadaszenie tarasu. Ważne jest, aby pasowało ono do ogólnego obrazu domu. Pomyśl o zadaszeniu jako o przedłużeniu dachu. Do budowy zadaszenia tarasu można użyć kilku materiałów. Do budowy zadaszenia najczęściej używa się drewna, aluminium i stali, a z plexi lub wielościennych płyt z poliwęglanu wykonuje się pokrycie dachu. Jednak każdy materiał ma swoje zalety i wady, dlatego osobisty gust jest często kluczowy.

tarasy zadaszone

Zadaszenia tarasu — obrotowe lamele

Zadaszenie tarasu z obrotowymi panelami to praktyczne rozwiązanie, jeśli chcesz samodzielnie sterować ochroną przeciwsłoneczną i wentylacją. Po zamknięciu chronią również taras przed deszczem. Listwy są w większości wykonane z aluminium i dlatego są odporne na warunki atmosferyczne. Zabezpieczają Twój taras przed wodą, chroniąc w ten sposób podłogę i meble ogrodowe. Możesz więc posiedzieć na zewnątrz bez względu na pogodę i miło spędzić czas z rodziną. Sprawdź naszezadaszenia tarasowe i realizacje z zadaszenia tarasowego.

zadaszenie tarasu ruchome lamele

Markizy — zadaszenie tarasu z tkaniny

Do nowoczesnego zadaszenia tarasu coraz częściej wybierana jest markiza. Wiele z tych markiz zapewnia 97% ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV bez całkowitego blokowania światła. Markizy te mogą stać na zewnątrz przez cały rok. Przypominają kształtem i funkcją parasol, ale są znacznie większe i mogą chronić większą powierzchnię przed słońcem. Ponadto zadaszenie tarasu z tkaniny prawie nie zajmuje miejsca na podłodze tarasu i zajmuje niewiele cennej przestrzeni. Ta wersja zadaszenia tarasu doskonale nadaje się do nowoczesnych ogrodów.

Zadaszenie tarasowe z plexi

Ten sam materiał, którego używano w szklarniach typu vintage, może służyć również jako zadaszenie tarasu. Panele z plexi można montować na ramie drewnianej lub metalowej i uszczelniać specjalnymi łącznikami. Przepuszczają światło, ale nie szkodliwe promienie UV. Możesz więc spokojnie siedzieć w słońcu na tarasie, bez obawy o poparzenia słoneczne. Wadę przezroczystego dachu z pleksiglasu można zaobserwować podczas jego czyszczenia. Panele z pleksiglasu są głównie zanieczyszczane przez deszcz i liście pobliskich drzew — są trudne do czyszczenia.