Nowoczesne tarasy - zobacz jak wyglądają. | Nowoczesna pergola
zadaszenie tarasu lamele

Nowoczesne tarasy – zobacz jak wyglądają.

Spędzanie czasu na świeżym powietrzu, czy to po prostu relaks z rodziną, czy z przyjaciółmi, może przynieść wiele godzin przyjemności. Jednak deszcz, wiatr i upały mogą uniemożliwić maksymalne wykorzystanie przestrzeni na zewnątrz. Dlatego wiele osób sięga po rozwiązania zacieniające, takie jak zadaszenia tarasów i pergole, aby stworzyć zadaszony ganek, który można docenić przy każdej pogodzie.

Wybierz zadaszenie tarasowe odpowiednie dla swojego otoczenia

Jeśli jednak zacząłeś już przyglądać się licznym dostępnym opcjom zacieniania, możesz zastanawiać się nie tylko nad tym, które rozwiązanie przyniesie natychmiastowe największe korzyści, ale także jaki rodzaj zadaszenia tarasowego może w dłuższej perspektywie zwiększyć wartość Twojego domu. Sprawdź nasze realizacje zadaszenia tarasowe i zobacz jak bardzo mogą uatrakcyjnić aranżację Twojego domu!

nowoczesna pergola tarasowa z drewna

Różne rodzaje pokryć tarasowych

Najpierw przyjrzyjmy się różnym rodzajom zadaszeń tarasowych, w tym altanom tarasowym, zadaszeniom, żaglom przeciwsłonecznym i markizom. Podczas gdy niektóre z tych osłon wymagają stworzenia przedłużenia domu, inne mogą działać bardziej jako roleta podnosząca, wymagająca montażu i demontażu podczas użytkowania.

Zadaszenie patio

Zadaszenie patio to zazwyczaj konstrukcja namiotowa. To rozwiązanie jest niedrogie i zapewnia cień oraz pewną ochronę przed wiatrem i deszczem, które można zdjąć i postawić w dowolnym miejscu i czasie. Ale ma też wiele wad. Negatywy to brak estetyki projektu, ponieważ zadaszenia nie wtapiają się płynnie w wystrój domu, a także blaknięcie materiału, brak opcji oświetlenia, chłodzenia i wiele innych.

Żagiel przeciwsłoneczny

W przeciwieństwie do baldachimów, żagle przeciwsłoneczne są faktycznie przymocowane do ściany Twojego domu. Chociaż pozwala to na lepszy wygląd zadaszenia, często są one dostępne jako zestawy, które wymagają montażu, a także mocowania do ściany domu. Chociaż zapewniają one cień, a nawet ochronę przed promieniowaniem UV, ich umieszczenie pozwala wiatrowi, deszczowi i innym elementom zakłócać Twój czas na świeżym powietrzu. Podobnie jak w przypadku daszków, opcje poprawy oświetlenia i chłodzenia są ograniczone do zera.

Markiza montowana do ściany domu

Być może widziałeś również zadaszenia tarasowe wykonane z tkaniny, aluminium, włókna szklanego, drewna lub innego materiału. Markizy są często chowane i wysuwane na zewnątrz, aby zakryć patio, taras lub werandę. Są o krok lub dwa wyżej zarówno od baldachimów, jak i zacieniających żagli, ponieważ tworzą elastyczną przestrzeń zewnętrzną

Altana na patio — nowoczesne zadaszenia tarasowe

Wreszcie, możesz nawet zainstalować altanę na swoim patio. Te konstrukcje są całkowicie oddzielone od Twojego domu. Klasyczne altany w kształcie ośmiokąta, z kopulastym dachem podtrzymywanym przez osiem symetrycznych kolumn. Altana zapewnia piękne miejsce do siedzenia. Ponieważ jednak konstrukcja jest oddzielna, Ty i twoi goście możecie być narażeni na kontakt z żywiołami podczas przemieszczania się do domu z altany, co może sprawić, że będzie mniej użyteczna w niektórych porach roku i przy różnych warunkach pogodowych.

Korzyści z pergoli, nowoczesnej werandy — zadaszenie tarasowe

Z drugiej strony pergola, nowoczesna weranda oferuje wszystkie zalety innych rozwiązań zadaszenia tarasowego, z mniejszą liczbą wad i kilkoma dodatkowymi korzyściami.

Dawne pergole były budowane głównie z drewna, wymagającego obszernej konserwacji i stałych, otwartych krokwi. Dzisiejsze pergole oferują najnowocześniejsze materiały, nowe wykończenia, współczesne projekty i ekskluzywne opcje, które wnoszą więcej przyjemności, komfortu i bezpieczeństwa do Twojego ogrodu lub przestrzeni na zewnątrz. Jeśli marzysz o nowoczesnej altanie, zadzwoń do nas — kontakt zadaszenia tarasowe.