altana ogrodowa blog

Nowoczesny taras i ogród.

Nowoczesny ogród i taras – raj na ziemi

Ogród to miejsce, które może stać się prawdziwym rajem na ziemi, jeśli tylko odpowiednio zadbanie o jego nowoczesne wyposażenie i funkcjonalność. Nowoczesny ogród i taras to marzenie wielu osób, a my dziś pokażemy Ci, jak je zrealizować, tworząc wyjątkowe miejsce do relaksu i spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Nowoczesny ogród i taras – must have.

1. Trawnik i kwiaty:

Pierwszym krokiem do stworzenia nowoczesnego ogrodu jest odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni zieleni. Trawnik stanowi bazę tego projektu. Wybierz trawę o niskim wzroście, która nie wymaga częstego koszenia. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i energię. Zestawienie trawnika z kolorowymi i łatwymi w pielęgnacji kwiatami stworzy efektowny kontrast. Rośliny takie jak krzewy ozdobne, trawy ozdobne czy wrzosy doskonale nadają się do nowoczesnego ogrodu.

2. Ścieżki z kostki brukowej:

Ścieżki to nie tylko praktyczny element ogrodu, ale także ważny element jego estetyki. Kostka brukowa w nowoczesnym ogrodzie doskonale się sprawdza. Jej geometryczne kształty i nowoczesny design nadają ogrodowi elegancji. Dzięki nim możesz wyznaczyć trasy dookoła ogrodu oraz podkreślić ważne punkty, takie jak altana czy taras.

3. Basen:

Jeśli masz wystarczająco miejsca, to basen to nie tylko luksus, ale także fantastyczny sposób na orzeźwienie w gorące dni. Nowoczesny basen o geometrycznych kształtach i minimalistycznym designie doskonale wpisze się w styl ogrodu. Nie zapomnij o odpowiednim systemie filtracji i oczyszczania wody, aby zapewnić sobie czystość i bezpieczeństwo.

Nowoczesny ogród i taras – mała architektura.

4. Altana z drewna:

Nowoczesna altana z drewna to miejsce, gdzie możesz schronić się przed słońcem, deszczem czy wiatrem. Drewno nadaje ogrodowi ciepła i naturalności. Altana może być miejscem do jedzenia posiłków na świeżym powietrzu lub po prostu przestrzenią do relaksu. Wybierając drewno, pamiętaj o jego impregnacji, by zapewnić trwałość i łatwość w utrzymaniu.

5. Taras z deski termo:

Taras to centralny punkt ogrodu, gdzie spędzamy wiele czasu. Deski termo to doskonały materiał do jego budowy. Są odporne na warunki atmosferyczne i nie wymagają częstego konserwowania. Dodatkowo, ich elegancki wygląd pasuje doskonale do nowoczesnego ogrodu.

6. Zadaszenie tarasu:

Aby jeszcze bardziej podnieść estetykę domu i funkcjonalność tarasu, warto rozważyć zadaszenie. Drewno z elementami ze szkła to połączenie, które nie tylko wygląda nowocześnie, ale także chroni przed deszczem, słońcem i wiatrem. Dzięki temu taras można wykorzystywać przez większą część roku.

taras narożny z zadaszeniem blog
taras narożny z zadaszeniem

Nowoczesny ogród i taras – podsumowanie

Nowoczesny ogród to miejsce, gdzie funkcjonalność spotyka się z estetyką. Odpowiednie połączenie trawnika, kolorowych kwiatów, kostki brukowej, basenu, altany z drewna i tarasu z deski termo sprawi, że Twój ogród stanie się prawdziwym rajem. Co ważniejsze, taki ogród jest łatwy w utrzymaniu, dzięki czemu będziesz mógł cieszyć się nim przez wiele lat. Nie zapomnij o zadaszeniu tarasu, które podkreśli nowoczesny charakter ogrodu i sprawi, że Twój dom zyska jeszcze większą estetykę. Teraz czas na działanie – stwórz swój własny nowoczesny ogród i taras, który będą zachwycać wszystkich gości!

Szukasz możliwości zwiększenia funkcjonalności ogrodu przez dodanie nowoczesnej altany lub zadaszenia tarasu? Kliknij w poniższy przycisk i skontaktuj się z naszym Przedstawicielem Handlowym.