taras z modrzewia syberyjskiego mokry

Rodzaje desek na taras

Rodzaje desek na taras – rozpoczęcie.

Deska na taras to kluczowy element każdego przestrzeni rekreacyjnej na świeżym powietrzu. Nie tylko pełni funkcję praktyczną, ale również wpływa na estetykę tarasu, tworząc miejsce, w którym chętnie spędzamy czas z rodziną i przyjaciółmi. Jeśli jesteś na etapie projektowania lub modernizacji swojego tarasu, warto zrozumieć różnice między różnymi rodzajami desek dostępnymi na rynku, aby wybrać tę, która najlepiej spełni Twoje potrzeby. W tym artykule przyjrzymy się najpopularniejszym rodzajom desek na taras i ich cechom, aby pomóc Ci podjąć właściwą decyzję.

Jakie wybrać deski na taras?

Deski Drewniane: Klasyczny Urok

Zalety: Deski drewniane są niezmiennie popularne ze względu na swój naturalny urok i ciepło. Doskonale komponują się z różnymi stylami architektonicznymi i są trwałe po odpowiedniej konserwacji.

Wady: Wymagają regularnej konserwacji, takiej jak malowanie lub olejowanie, aby zachować swój stan. Są podatne na działanie warunków atmosferycznych i mogą wymagać wymiany po pewnym czasie.

Deski Egzotyczne: Egzotyczny Urok z Dalekich Krajów

Zalety: Deski egzotyczne, pochodzące z odległych regionów świata, takich jak Brazylia, Indonezja czy Filipiny, przyciągają uwagę swoją niezwykłą estetyką i trwałością. Charakteryzują się pięknym, ciemnym kolorem oraz unikalnymi wzorami słojów.

Wady: Są zazwyczaj droższe niż tradycyjne deski drewniane i mogą wymagać specjalnej konserwacji, aby zachować swój kolor i wygląd.

Deski Europejskie: Klasyka i Styl

Zalety: Deski europejskie, wykonane z drewna z regionów Europy, takich jak sosna, dąb czy jesion, są znane ze swojej klasycznej elegancji i trwałości. Doskonale komponują się z tradycyjnymi i rustykalnymi stylami architektonicznymi.

Wady: Podobnie jak deski egzotyczne, mogą wymagać regularnej konserwacji, ale ich wytrzymałość i naturalna uroda rekompensują te starania.

Wybór między deskami egzotycznymi a europejskimi zależy od Twoich preferencji estetycznych oraz budżetu. Oba rodzaje desek mają swoje unikalne cechy i dodają uroku każdemu tarasowi. Pamiętaj jednak, że niezależnie od rodzaju desek, konserwacja jest kluczowa dla utrzymania ich w doskonałym stanie przez wiele lat. Twoja decyzja powinna uwzględniać nie tylko wygląd, ale także trwałość i koszty związane z utrzymaniem tarasu. Ostatecznie, to Twoje osobiste preferencje i potrzeby określą, która deska najlepiej spełnia Twoje oczekiwania.

taras z modrzewia syberyjskiego obróbki
taras z modrzewia syberyjskiego obróbki

Deski na taras kompozytowe.

Deski Kompozytowe: Trwałość i Niski Wymóg Konserwacji

Zalety: Deski kompozytowe są wykonane z mieszanki drewna i materiałów kompozytowych, co sprawia, że są trwałe i odporne na działanie warunków atmosferycznych. Nie wymagają tak częstej konserwacji jak deski drewniane.

Wady: Mogą być nieco droższe niż deski drewniane, ale ich trwałość rekompensuje ten koszt.

Deski z Kamienia lub Płytek Ceramicznych: Elegancja i Wytrzymałość

Zalety: Deski z kamienia lub płytek ceramicznych to doskonały wybór dla tych, którzy cenią sobie elegancję i trwałość. Są odporne na plamy, warunki atmosferyczne i wymagają minimalnej konserwacji.

Wady: Mogą być trudniejsze do zainstalowania i droższe niż tradycyjne deski.

Zamiast deski z kamienia możesz wykonać taras z płytek. O rodzajach płytek tarasowych możesz przeczytać we wpisie na naszym blogu klikając poniższy przycisk

Deski z Aluminium: Lekkość i Nowoczesność

Zalety: Deski z aluminium są lekkie, łatwe do instalacji i odporne na korozję. Dodatkowo, mają nowoczesny wygląd, który pasuje do współczesnych tarasów.

Wady: Nie mają naturalnego wyglądu drewna, więc niektórzy mogą woleć inne opcje.

Deski z Plastiku (PVC): Niski Koszt i Łatwa Konserwacja

Zalety: Deski z plastiku są przystępne cenowo, odporne na warunki atmosferyczne i nie wymagają malowania czy impregnacji. Są również łatwe do czyszczenia.

Wady: Mogą nie mieć tak naturalnego wyglądu jak deski drewniane lub kompozytowe.

Deski na taras – podsumowanie

Podsumowując, wybór desek na taras zależy od Twoich indywidualnych preferencji, budżetu oraz wymagań konserwacyjnych. Każdy rodzaj ma swoje zalety i wady, więc warto dokładnie przemyśleć, która opcja najlepiej pasuje do Twojego tarasu. Niezależnie od wyboru, pamiętaj o odpowiedniej konserwacji, aby cieszyć się swoim tarasem przez wiele lat. Twój taras może stać się ulubionym miejscem do relaksu i spotkań na świeżym powietrzu, pod warunkiem, że wybierzesz deski odpowiednie dla swoich potrzeb i gustu.

Jeżeli potrzebujesz zadaszenia nad taras z desek skontaktuj się z naszym Przedstawicielem Handlowym klikając w poniższy przycisk.