nowoczesny dach tarasowy z pergolą

Rodzaje płytek na taras

Rodzaje płytek na taras – słowo wstępu.

Odkrycie różnorodnych rodzajów płytek na taras może być fascynującym doświadczeniem, zwłaszcza gdy przygotowujemy się do remontu lub budowy swojego wymarzonego miejsca na świeżym powietrzu. Wybór odpowiednich płytek ma ogromne znaczenie, ponieważ wpłyną one nie tylko na estetykę naszego tarasu, ale także na jego funkcjonalność i trwałość. W dzisiejszym wpisie na bloga przyjrzymy się różnym rodzajom płytek, które możemy wykorzystać do stworzenia tarasu, który będzie spełniać nasze oczekiwania. Nad takim tarasem warto zainstalować zadaszenie aby zabezpieczyć go przed warunkami atmosferycznymi.

Jakie wybrać płytki na taras?

Płytki ceramiczne: To jedna z najpopularniejszych opcji do tarasów. Płytki ceramiczne są trwałe, łatwe w utrzymaniu i występują w szerokim zakresie wzorów, kolorów i rozmiarów. Mogą imitować drewno, kamień lub beton, co pozwala uzyskać różne style tarasu.

Płytki kompozytowe: Płytki kompozytowe są wykonane z mieszaniny drewna i tworzywa sztucznego. Są trwałe, odporne na warunki atmosferyczne i nie wymagają tak częstego konserwowania jak drewno naturalne. Dodatkowo, są dostępne w różnych kolorach i wzorach.

Płytki kamienne: Jeśli pragniemy nadać naszemu tarasowi elegancki i naturalny wygląd, płytki kamienne są doskonałym wyborem. Granit, marmur, piaskowiec czy łupki to tylko niektóre z dostępnych opcji. Są trwałe, ale mogą wymagać regularnej konserwacji.

Płytki z betonu: Płytki betonowe są trwałe i łatwe w utrzymaniu. Mogą być dostępne w różnych kształtach, kolorach i wzorach, co pozwala na kreatywne aranżacje tarasu. Dodatkowo, mogą być stosunkowo przystępne cenowo.

Płytki szklane: Jeśli poszukujemy czegoś nietypowego i designerskiego, płytki szklane mogą być interesującą opcją. Są one dostępne w różnych kolorach i teksturach, co pozwala na tworzenie unikalnych wzorów.

Płytki drewniane: Choć drewno naturalne wymaga regularnej konserwacji, to nadaje tarasowi ciepły i przytulny wygląd. Dostępne są różne gatunki drewna, takie jak drewno egzotyczne czy dąb, każde o innych właściwościach i estetyce.

Płytki z terakoty: Płytki terakotowe nadadzą naszemu tarasowi śródziemnomorski urok. Są one dostępne w ciepłych kolorach i charakteryzują się unikalnym wyglądem.

Płytki z kamienia naturalnego: Płytki wykonane z kamienia naturalnego, takie jak bazalt czy kwarcyt, są trwałe i odporne na warunki atmosferyczne. Każda płytka ma niepowtarzalny wzór i kolor, co nadaje tarasowi niepowtarzalny charakter.

Płytki z recyklingu: Jeśli zależy nam na ekologicznym aspekcie, warto rozważyć płytki z materiałów recyklingowych, takie jak płytki z recyklingu szkła czy gumy. Są one przyjazne dla środowiska i mogą nadal prezentować się atrakcyjnie.

zadaszenie na taras z żaluzją
zadaszenie na taras z żaluzją nad tarasem z płytek

Podsumowanie.

Płytki na taras ich wybór zależy od naszych preferencji estetycznych, budżetu oraz warunków panujących na zewnątrz. Warto również pamiętać o odpowiedniej konserwacji, która przedłuży trwałość naszych płytek. Niezależnie od wyboru, taras stworzony z pięknych płytek może stać się ulubionym miejscem do relaksu i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wszystko zależy od projektu tarasu i efektu, który chcesz osiągnąć. Chętnie zadbamy o to, by Twój taras z płytek został zabudowany odpowiednią konstrukcją zabezpieczającą go przed warunkami atmosferycznymi.

Jeżeli potrzebujesz zadaszenia nad taras z płytek kliknij poniższy przycisk i skontaktuj się z naszym Przedstawicielem Handlowym