taras z modrzewia syberyjskiego

Taras z drewna DIY.

Taras z drewna DIY: Krok po kroku budowy Twojego tarasu marzeń.

Budowa tarasu z drewna może być ekscytującym projektem, który doda uroku i funkcjonalności Twojemu ogrodowi. Oto kroki, które powinieneś podjąć, aby zbudować swój taras marzeń z drewna

Taras z drewna DIY – rozpoczęcie prac.

Krok 1: Planowanie i projektowanie

Wybór lokalizacji: Wybierz miejsce na taras i upewnij się, że jest ono odpowiednio dostępne i praktyczne.

Projekt tarasu: Narysuj lub skonsultuj się z architektem ogrodowym, aby stworzyć projekt tarasu. Wybierz rodzaj drewna, rozmiar, kształt i układ.

Krok 2: Zdobądź niezbędne zezwolenia

Zezwolenia: Skonsultuj się z lokalnymi władzami lub urzędem budowlanym, aby uzyskać niezbędne zezwolenia i przestrzegać przepisów budowlanych.

Krok 3: Zakup materiałów i narzędzi

Drewno: Wybierz trwałe drewno, takie jak drewno dębowe, modrzewiowe, egzotyczne lub kompozytowe, które jest odporne na warunki atmosferyczne.

Narzędzia: Przygotuj niezbędne narzędzia, takie jak piła do drewna, wiertarka, wkrętarka, poziomica, miarka, wkręty i inne.

Krok 4: Przygotowanie podłoża

Usunięcie roślinności: Wytnij trawę i korzenie w miejscu, gdzie będzie się znajdować taras.

Wykopanie podkładu: Wykop dół na głębokość około 80 cm, a następnie równo wyrównaj dno i ubij je. Następnie zalej otwory betonem B25. Jeżeli trzeba, użyj rur szalunkowych aby stopy betonowe były ponad gruntem.

Taras z drewna DIY – rozpoczęcie montażu

Krok 1: Montaż konstrukcji nośnej

Belki nośne: Zamocuj belki nośne do przygotowanego podłoża. Upewnij się, że są one równo rozmieszczone i odpowiednio wypoziomowane.

Legary: Przymocuj legary do belki nośnych w odpowiednich odstępach, aby utworzyć szkielet tarasu. Odstępy między legarami nie powinny wynosić więcej niż 35 cm w osi legarów.

Krok 2: Montaż desek tarasowych

Deski tarasowe: Przymocuj deski tarasowe do legarów za pomocą wkrętów lub systemu ukrytego montażu. Upewnij się, że są równo rozmieszczone i odpowiednio wypoziomowane.

Zabezpieczenie przeciwwilgociowe: Na dnie tarasu zainstaluj folię przeciwwilgociową, aby zapobiec wnikaniu wilgoci od spodu.

Krok 3: Obróbka krawędzi i wykończenie

Obróbka krawędzi: Jeśli to konieczne, dodaj obróbki krawędzi lub balustrady, aby zabezpieczyć taras i nadać mu estetyczny wygląd.

Krok 4: Wykończenie

Wypolerowanie i zabezpieczenie: Wypoleruj drewno i zabezpiecz je odpowiednimi produktami, takimi jak olej do drewna, aby przedłużyć żywotność tarasu.

Meble i dekoracje: Dodaj meble ogrodowe, donice, oświetlenie i inne dekoracje, aby stworzyć przytulne miejsce do odpoczynku.

Krok 5: Regularna konserwacja

Regularna konserwacja: Regularnie sprawdzaj stan tarasu, dokonuj napraw i konserwacji, aby utrzymać go w dobrym stanie przez wiele lat.

Elewacje
deska modrzew syberyjski

Zobacz wpis na naszym blogu „Taras szklany z widokiem” może warto rozszerzyć taras z drewna o stałe zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi.

Podsumowanie

To ogólny przewodnik dotyczący budowy tarasu z drewna krok po kroku. Pamiętaj, że dokładne szczegóły mogą różnić się w zależności od projektu i miejscowych przepisów budowlanych. Przed rozpoczęciem prac zawsze warto skonsultować się z profesjonalistami lub architektem ogrodowym oraz przestrzegać odpowiednich norm bezpieczeństwa.