Zadaszenia i altany inspiracje na 2024 rok. Twoja strefa relaksu.
Altana wizualizacja w ogrodzie blog

Zadaszenia i altany inspiracje na 2024.

Nowoczesne zadaszenia i altany – pomysły i inspiracje na 2024 r.

Zadaszenia i altany to nie tylko funkcjonalne elementy ogrodu czy podwórka, ale również ozdoba przestrzeni, która może nadać jej nowoczesny i stylowy charakter. W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się kilku pomysłom i inspiracjom dotyczącym nowoczesnych zadaszeń i altan, które mogą stać się nie tylko schronieniem przed deszczem czy słońcem, ale również miejscem do relaksu i spędzania czasu na świeżym powietrzu.

 

 

Pomysły na altany i zadaszenia: inspiracje.

Minimalizm i prostota

Nowoczesne zadaszenia i altany często cechuje minimalizm i prostota formy. Proste linie, geometryczne kształty i neutralne kolory są charakterystycznymi cechami tego stylu. Jednym z popularnych pomysłów jest zadaszenie w formie pergoli. Pergola to konstrukcja składająca się z równoległych belek lub słupów, zwykle drewnianych lub metalowych, na których opiera się dach z drewnianych lub metalowych listewek. Taki rodzaj zadaszenia nie tylko chroni przed słońcem, ale również nadaje ogrodowi elegancki wygląd. Dodatkowo, można ją ozdobić roślinami pnączowymi, co nadaje jej naturalny charakter.

 

żaluzja w ogrodzie
Minimalizm i prostota 2024

Nowoczesne materiały

Współczesna technologia i dostępność nowoczesnych materiałów pozwalają na stworzenie zadaszeń i altan o niezwykłej trwałości i wytrzymałości. Coraz częściej wykorzystuje się aluminium, które jest lekkie, odporne na korozję i łatwe w utrzymaniu. Dzięki temu można tworzyć nowoczesne konstrukcje o ciekawych kształtach i formach. Innym popularnym materiałem jest szkło, które może być wykorzystane do pokrycia dachu altany lub do tworzenia ścianek z przeszkleniem. Dzięki temu można cieszyć się widokiem ogrodu nawet podczas deszczu czy wiatru.

 

happax rock
happax rock – nowoczesne materiały

Eleganckie oświetlenie

Nowoczesne zadaszenia i altany można jeszcze bardziej urozmaicić dzięki odpowiedniemu oświetleniu. Klasyczne lampy ogrodowe zastępuje się coraz częściej nowoczesnymi lampami LED o zmiennej barwie światła. Dzięki temu można stworzyć różne nastroje i atmosfery w altanie, dostosowując oświetlenie do konkretnego momentu dnia lub okazji. Oświetlenie może być umieszczone zarówno na suficie zadaszenia, jak i na ścianach czy słupach, co dodaje elegancji i funkcjonalności przestrzeni.

 

oświetlenie pod zadaszeniem
oświetlenie pod zadaszeniem

Meble ogrodowe

Aby altana czy zadaszenie były prawdziwym miejscem do wypoczynku, niezbędne są odpowiednie meble ogrodowe. W nowoczesnym stylu warto postawić na proste, designerskie meble wykonane z trwałych materiałów. Popularne są meble z aluminium lub stali nierdzewnej, które są odporne na warunki atmosferyczne i łatwe w utrzymaniu czystości. Wygodne poduszki i materace sprawią, że spędzanie czasu na świeżym powietrzu będzie prawdziwą przyjemnością.

 

altanka ogrodowa z lamelkami
altanka ogrodowa z lamelkami

 

Nowoczesne zadaszenia i altany – pomysły i inspiracje na 2024 r : altany

Altana jako przestrzeń wielofunkcyjna

Nowoczesne zadaszenia i altany często pełnią rolę przestrzeni wielofunkcyjnych. Oprócz funkcji schronienia przed słońcem czy deszczem, mogą być wykorzystywane do różnych celów. Na przykład, altanę można zaadaptować na letnią kuchnię, gdzie można przygotowywać posiłki na świeżym powietrzu. Może to być również miejsce do pracy zdalnej, gdzie w ciszy i spokoju można skupić się na obowiązkach przy jednoczesnym kontakcie z naturą. Ogród z altaną może również być doskonałym miejscem do spotkań rodzinnych czy przyjęć ze znajomymi.

 

altana z jakuzzi
altana z jacuzzi

Przeszklenia a kontakt z naturą

Jeśli zależy nam na zachowaniu kontaktu z naturą, warto rozważyć altanę z dużymi przeszkleniami. Dzięki nim można cieszyć się pięknym widokiem ogrodu, jednocześnie chroniąc się przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Przeszklenia mogą być wykonane z trwałego szkła lub szkła akrylowego, które jest mniej podatne na uszkodzenia. Dodatkowo, można zastosować przesuwane okna lub drzwi, które umożliwiają otwarcie altany na ogród w ciepłe dni.

 

nowoczesna konstrukcja
Altana przeszklona

Na naszym blogu znajdziesz mnóstwo podpowiedzi jak zorganizować swoją strefę wypoczynkową. Klikając w poniższy link przeczytasz artykuł jak wybrać najlepszą pergolę na taras.

 

 

 

Podsumowanie

Nowoczesne zadaszenia i altany to nie tylko praktyczne elementy ogrodu, ale również ozdoba i przestrzeń do relaksu i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Dzięki minimalistycznym formom, nowoczesnym materiałom, odpowiedniemu oświetleniu i funkcjonalnym meblom, można stworzyć wyjątkowe miejsce, które będzie zachwycać zarówno wizualnie, jak i funkcjonalnie. Niezależnie od tego, czy marzymy o letniej kuchni, przestrzeni do pracy zdalnej czy po prostu o miejscu do wypoczynku, nowoczesne zadaszenia i altany dają ogromne możliwości aranżacyjne i pozwalają na stworzenie wymarzonej przestrzeni na świeżym powietrzu.

Sezon 2024 zbliża się wielkimi krokami, już teraz zadbaj o wygląd swojego tarasu i ogrodu. Skontaktuj się z nami i stwórzmy wspólnie Twoją strefę relaksu.