Zadaszenie tarasu aranżacja przestrzeni użytkowej na tarasie.
meble tarasowe blog

Zadaszenie tarasu – aranżacja

Zadaszenie tarasu aranżacja – odkryj tajniki optymalizacji przestrzeni na tarasie.

Doskonale wiemy, ze taras to idealne miejsce na relaks, spotkania z przyjaciółmi, czy wspólne posiłki na świeżym powietrzu. W celu zwiększenia komfortu korzystania z tej przestrzeni, warto zainwestować w zadaszenie tarasu. Ale samo zadaszenie to nie wszystko. Aby nadać funkcjonalności trzeba wykonać aranżację tarasu. W artykule przedstawimy różne sposoby optymalizacji przestrzeni oraz kilka ciekawostek, które przekonają Cię do tego, że zadaszenie tarasu to świetna inwestycja.

Optymalizacja przestrzeni na tarasie.

Zadaszenie już wykonane, taras został zabezpieczony przed deszczem i słońcem. Czas zająć się wyborem elementów dekoracyjnych oraz funkcjonalnych. Standardowo, zaczniemy od podstawowych mebli tarasowych.

Meble tarasowe, mogą być wykonane z drewna, na konstrukcji stalowej czy z rattanu. Coraz częściej spotykamy meble z siedziskami z materiału, pufy, sofy i stoliki z krzesłami. Są to standardowe meble. Warto jednak zastanowić się nad tym, czy mebel ma mieć tylko funkcję użytkową, czy również optymalizującą przestrzeń. Polecamy aby na tarasie zainwestować w meble wielofunkcyjne. Dlaczego? W celu oszczędzenia miejsca, meble takie jak stoliki z wbudowanymi siedzeniami czy pufy ze schowkami na drobiazgi pozwalają na zmniejszenie ilości dodatkowych elementów na przestrzeni tarasu.

Aby rośliny wypełniające przestrzeń użytkową zajmowały jak najmniejszą ilość miejsca, warto zastosować pionowe ogrody. Wszelkiego rodzaju zawieszane na ścianach czy linkach szafki i podesty na rośliny, pozwolą cieszyć się ich dużą ilością, jednocześnie nie będą zajmowały dużej ilości miejsca niezbędnego do swobodnego korzystania z tarasu.

Jeżeli zadaszenie tarasu pełni funkcję przestrzeni wypoczynkowej również jesienią i zimą, warto pomyśleć o ogrzewaniu. Oczywiście, ma to sens w przypadku zabudowy ścian, pozwalającej na ogrzanie wnętrza. Często stosowane są ogrzewacze gazowe, w formie stojących na podłodze elementów. To doskonałe źródło ciepła, jednak zajmuje dużo miejsca, przy okazji nie można w małej odległości od niego zostawić elementów podatnych na podpalenie. Lepszym rozwiązaniem funkcjonalnym będzie zastosowanie promienników podczerwieni. Promienniki instaluje się pod dachem, skierowane na stół czy sofę, pozwolą odczuwać ciepło. A przy tym nie zajmą miejsca na podłodze.

Oświetlenie LED mocowane do krokwi dachowych. Odpowiednie oświetlenie tarasu sprawia, że przestrzeń staje się bardziej przytulna i funkcjonalna. Oświetlenie LED jest energooszczędne i pozwala na stworzenie różnych efektów świetlnych. Ponadto forma profili aluminiowych ze zintegrowanym źródłem światła, zainstalowana nad naszymi głowami, nie zabierze miejsca w przestrzeni ciągów komunikacyjnych na tarasie.

Oświetlenie tarasu blog

Proste obliczenia i przykłady.

Optymalizacja przestrzeni na tarasie może przynieść wiele korzyści. Przykładowo, załóżmy, że masz taras o powierzchni 20 m². Jeśli zastosujesz meble wielofunkcyjne, zaoszczędzisz nawet 4 m² powierzchni, co stanowi 20% całkowitej powierzchni tarasu. Dzięki temu zyskasz więcej miejsca na uprawę roślin, czy organizację spotkań. Oświetlenie LED oraz promiennik podczerwieni, pozwolą na optymalizację czasu w którym możemy korzystać z zadaszenia. To już nie tylko dzień i ładna pogoda, ale również wieczory i sezon jesienno zimowy.

Zadaszenie aranżacja blog

Zadaszenie tarasu aranżacja – ciekawostki

Wykonanie zadaszenia tarasu może pomóc w zmniejszeniu rachunków za energię. W okresie letnim, cień rzucany przez zadaszenie sprawia, że temperatura w pomieszczeniach przyległych do tarasu jest niższa, co pozwala na oszczędzenie na kosztach klimatyzacji.
Zadaszenie tarasu zwiększa wartość nieruchomości. Inwestycja w zadaszenie tarasu sprawia, że dom staje się atrakcyjniejszy dla potencjalnych nabywców i zwiększa jego wartość rynkową

Aranżacja z meblami blog

Podsumowanie

Zadaszenie tarasu to doskonałe rozwiązanie, które umożliwia optymalizację przestrzeni na tarasie, zwiększa komfort użytkowania i podnosi wartość nieruchomości. Wybór odpowiedniego rodzaju zadaszenia, zastosowanie mebli wielofunkcyjnych oraz pionowych ogrodów, oraz inwestycja w energooszczędne oświetlenie LED i promienniki podczerwieni pozwolą Ci cieszyć się tarasem przez cały rok. Nie czekaj, zainwestuj w zadaszenie tarasu i odkryj pełen potencjał tej przestrzeni!

Zapoznaj się z naszym Portfolio aby zobaczyć zdjęcia z realizacji zadaszeń tarasowych i ich aranżacji.