nowoczesne zadaszenia ze szkłem

Zadaszenie tarasu sposób na strefę relaksu

Wiele osób uwielbia spędzać cieplejsze dni na świeżym powietrzu, ciesząc się swoimi ogrodami, gdy świeci słońce. Jednak gdy pojawia się chłodniejsza pogoda, większość ludzi wycofuje się do swoich domów. Nie musi tak być! Weranda, altana czy taras w szklanej zabudowie może tak wiele dodać do nieruchomości. Od poszerzenia przestrzeni życiowej po zapewnienie schronienia, które pozwala cieszyć się świeżym powietrzem przez cały rok, po ochronę mebli ogrodowych — to inwestycja, która wnosi dodatkową dynamikę do domu lub firmy, jednocześnie zwiększając jego wartość.

Zadaszenie tarasu, sposób na strefę relaksu

Na samym początku pojawia się myśl, taras, zadaszenie, spokój i cisza. Zaczynasz zastanawiać się nad tym jak będzie wyglądał, z jakich materiałów może zostać wykonany. W głowie zaczyna kiełkować wizja i powoli nabiera ona kształtu. Widzisz dom, przy nim taras a na tarasie wygodna kanapafotelehamak, stolik i nastrojowe oświetlenie. Wizja przybiera coraz większy rozmiar i już niemal czujesz zapach kawy unoszący się z kubka. Widzisz ciepły letni wieczór, czujesz zapach kwiatów i słyszysz gwar rozmów z przyjaciółmi. 

Ale, od czego zacząć? Czy najpierw wykonać podłoże, czy może zacząć od zadaszenia?

Wszystko to dobre myśli, które z pewnością doprowadzą do spełnienia tej wizji i zbudowania marzenia

Na początku przemyśl rozmiar zadaszenia. To istotne, ponieważ od tego będzie zależało jak funkcjonalne będzie i ile przestrzeni możesz przeznaczyć na ustawienie wszystkich elementów ozdobnych. 

Najczęściej zadaszenie ma wymiary 6×4 metry i pozwala na optymalne wykorzystanie przestrzeni. Pod zadaszeniem o tym rozmiarze można bez problemu zmieścić stół z sześcioma krzesłami i pozostanie jeszcze sporo miejsca. 
Jeżeli  w twojej wizji jest sofa wypoczynkowahamakkokon albo projektor, pomyśl o konstrukcji większej np. 8 x 4 metryZadaszenie tej wielkości pozwala nawet na wstawienie do wnętrza jacuzzi.

Gdy wybierzesz już wielkość tarasu, zastanów się nad dodatkową funkcjonalnością jaką będzie spełniał. 

Zabudowa ścian oraz dachu pełni istotną rolę w projekcie. Jeżeli zdecydujesz się na szklany dach to warto pomyśleć o szklanej zabudowie ścian. W miejscach nasłonecznionych lub takich gdzie jest mało ruchu powietrza, lepiej zdecydować się na zabudowę z drewna.

To istotne elementy zabudowy tarasu i warto się nad nimi zastanowić.

Zadaszenie tarasu, sposób na strefę relaksu – warto przeczytać również wpisy

Wypełnienie dachu zadaszenia.
Pionowe lamele, ekrany szklane czy drewniane?

Teraz właśnie jest ten moment, w którym można odpowiedzieć na pytanie postawione na początku. Najpierw podłoże? Czy zadaszenie?

W przypadku gdy zabudowa ścian tarasu nie będzie wykonana z przesuwnych elementów. Gdy w planie są tylko elementy stałe albo całkowity brak zabudowy ścian. Można najpierw przygotować podłoże
Jeżeli jednak, planujesz zabudowę systemami przesuwnymi. Lepszym rozwiązaniem będzie wykonanie najpierw zadaszenia a po tym podłoża. W ten sposób systemy montażowe do elementów przesuwnych będą zlicowane z podłożem.

Pomimo wszystko, gdyby okazało się, że nie planujesz elementów przesuwnych w tym momencie, spójrz na projekt z perspektywy czasu. Teraz jesteś na takim etapie, że odpowiednie przygotowanie zminimalizuje koszty w przyszłości.

Podłoże przygotuj bez zbędnych spadów, idealnie w poziomie. Dzięki temu gdy postanowisz rozbudować swoją strefę relaksu o panele szklane czy drewniane, nie będzie z tym problemu.

Jeżeli nie masz pomysłu na swoją strefę relaksu, zaufaj specjalistom w tej dziedzinie. Skontaktuj się z nami i porozmawiajmy. Wspólnie stworzymy projekt i poprowadzimy cały proces budowy Twojego marzenia.

#BudujeMYmarzenia
#ZadaszenieTarasu