Nowoczesna altana

Altana antracyt

Dekoracyjny minimalizm – to zestawienie skrajności najlepiej oddaje charakter, jakim może pochwalić się ta altana antracyt z drewna. Usytuowana na skraju działki i otoczona zielenią drzew tworzy przyjemne miejsce popołudniowego relaksu, spokojnego niedzielnego poranka lub gwarnego spotkania z przyjaciółmi w piątkowy wieczór. Jest elegancka, funkcjonalna i na wskroś nowoczesna.

Efekt wizualny osiągnęliśmy poprzez zastosowanie współczesnych rozwiązań. Przestronna altana ogrodowa 6×4 powstała głównie z drewnianych elementów pokrytych laminatem w grafitowym kolorze. Odcień wpisuje się w aktualne trendy w aranżacji. Dopełnia także współczesny charakter domu, pasując do dachówki i elementów wykończeniowych.

zabudowa w ogrodzie
ściana z drewna
Altana antracyt – zabudowa ścian konstrukcji.

Bok wyeksponowany na stronę zachodnią został całkowicie osłonięty przez ściśle przylegające deski. Jest to praktyczne rozwiązanie, które chroni przed nadmiernym nasłonecznieniem wnętrza zabudowy w godzinach popołudniowych. Dzięki temu altana antracyt w ogrodzie zapewnia niezbędny cień w czasie letnich upałów, umożliwiając odpoczynek po intensywnym dniu.

Bok od strony południowej wypełniony został przesuwnymi ekranami wykonanymi z przezroczystego szkła hartowanego. Transparentna ściana nie zasłania widoków na las znajdujący się poza granicą posesji. Jednocześnie zamknięte panele chronią wnętrze przed kurzem z przebiegającej obok piaszczystej drogi. Dzięki temu altana antracyt wolnostojąca jest praktyczna, wygodna, a jednocześnie nowoczesna i elegancka.

wolnostojąca antracytowa altana
płaski dach na altanie
Na dwóch pozostałych ścianach umieściliśmy wąskie, stałe panele drewniane z ażurami, które pełnią funkcję dekoracyjną.

Forma zadaszenia jest jednym z najistotniejszych elementów w projektach takich jak ta altana ogrodowa. Płaski dach w tej realizacji wykonaliśmy z desek w tym samym kolorze co szkielet. Takie rozwiązanie zapewnia właścicielom i ich gościom maksymalną ochronę przed południowym słońcem. Jest parasolem, który zatrzymuje promienie, daje cień i tworzy we wnętrzu przyjemny mikroklimat. Jest też dobrą osłoną przed deszczem, dzięki czemu altana antracyt z płaskim dachem może być użytkowana także przy lekkim, wiosenno-letnim deszczu.

altana antracyt w ogrodzie
altana antracyt nowoczesna
Belki nad dachem potęgują to wrażenie.

Podłoże z szarej kostki brukowej dopełnia charakteru, jaki ma ta altana antracyt. Nowoczesna konstrukcja jest wizualnie lekka mimo swoich znacznych rozmiarów.

Zabudowa spełnia wszystkie wymagania właścicieli. Stworzyła niezwykle komfortowe miejsce o łącznej powierzchni 24 m², w której właściciele zorganizowali strefę wypoczynkową i część jadalnianą. Altana antracyt może być oazą spokoju i wyciszenia w weekendowe, letnie poranki lub przekształcić się w miejsce spotkań w większym gronie przy szumie lasu, którego my zazdrościmy.

Altana może pełnić również funkcję ogrodu zimowego, wystarczy odpowiednio zabudować ściany. Projekt Altana całoroczna jest przykładem takiego rozwiązania.