Nowoczesna Altana

Altana na łóżko

To jedna z bardziej nietypowych realizacji, jakie mieliśmy przyjemność realizować. Minimalistyczna altana ogrodowa otwarta powstała jako forma luksusowego stelażu na łóżko. Umieszczona w okolicy basenu pozwoli na zaznanie relaksu po kąpieli. Podwieszony materiał oraz zasłony w ścinkach pozwolą na osłonięcie od promieni słonecznych. To konstrukcja rodem z kurortu SPA. Drewniany stelaż z ruchomym oparciem, dzięki któremu można regulować wysokość, pozwala na ułożenie tak aby czytać książkę, lub opalać się.

Konstrukcję wykonaliśmy z wytrzymałego drewna BSH w kolorze orzecha, które w świetle zachodzącego słońca przybiera intensywny, pomarańczowy odcień. Odpowiednio przygotowane w procesie produkcji daje gwarancję wygody. Gładkie wyszlifowane drewno jest naturalnym nie rozgrzewającym się materiałem. Prosta rama jest ponadczasowa i elegancka. W jej minimalizmie tkwi całe piękno, jakim tchnie ta altana na łóżko z baldachimem.

Tylną ścianę uzupełniliśmy poziomymi ażurami, które pełnią funkcję zagłówka, jaki znamy z tradycyjnych rozwiązań w sypialniach. Są one dekoracyjne, stanowią podparcie dla wezgłowia, dzięki czemu łóżko w ogrodzie jest praktyczne i wygodne. Ponadto te ażurowe plecy w konstrukcji mogą służyć jako wieszak do oświetlenia Dzięki temu można korzystać z relaksu nawet wieczorem.

Altana na łóżko – nowoczesne zadaszenie od Zadaszeń Tarasowych.

W Nowoczesnej Pergoli nieraz wykonywaliśmy ciekawe altany ogrodowe, które wymagały innowacyjnych rozwiązań. Przy tej realizacji zmierzyliśmy się ze stelażem. Aby posłanie było komfortowe, postawiliśmy na opcje z regulowanym kątem nachylenia. Dzięki temu łóżko można szybko przekształcić w luksusowy leżak.

Altana ogrodowa otwarta przygotowana została pod baldachim, który wkrótce po zakończeniu realizacji ozdobił konstrukcję. Tym sposobem powstała elegancka i ekskluzywna przestrzeń do relaksu przy domowym basenie.

Do odpoczynku zachęca nie tylko wygoda tradycyjnego łóżka, ale także widoki wzgórz rozciągające się na horyzoncie.

Takie zadaszone łóżko umiejscowić można na tarasie, w ogrodzie. W miejscu które pozwoli na odpoczynek w ciszy i spokoju. Można je również umieścić w okolicy odkrytego basenu, tak jak w tym przypadku, lub w okolicy altany. Będzie doskonałym dodatkiem do zadaszenia nad basenem, sprawdź naszą konstrukcję Zadaszenie basenu, do niej będzie pasowało idealnie.