Nowoczesna Altana

Altana ogrodowa zabudowana

Nowoczesna altana stanowi swoistą kropkę nad “i” pięknie zagospodarowanego ogrodu. Dlatego konstrukcja w kolorze złotego dębu idealnie komponuje się z aranżacją przestrzeni, w której wykorzystano drewniane ścieżki i kamienne klomby.

Minimalizm, elegancja i niekwestionowany szyk – te słowa najlepiej oddają charakter, jakim może pochwalić się ta altana ogrodowa. Drewniana  konstrukcja uzupełniona szkłem jest lekka i na wskroś nowoczesna. Jest też funkcjonalna. Organizuje przestrzeń do odpoczynku, całkowicie uniezależniając go od warunków pogodowych.

Szkielet zabudowy altany ogrodowej powstał z drewnianych belek w ciepłym, ale wyrazistym odcieniu orzecha. Barwa pasuje do elementów wykończeniowych głównego budynku. Wyraźnie widoczne sęki i słoje nadają jej naturalnego wyglądu.

Ściany zostały zabudowane, tworząc zamknięte, komfortowe i praktyczne wnętrze. Osłony altan ogrodowych mogą być różne. W tym projekcie wykorzystaliśmy dwa rozwiązania. Jednym są panele drewniane z poziomymi ażurami. W całości pokrywają bok znajdujący się w pobliżu ogrodzenia. W tej części ekrany są ruchome. Można je przesunąć, aby otworzyć lub zamknąć wnętrze. Na drugim boku panele są stałe i umieszczone w rogach ściany.

Drewniane elementy uzupełniają przesuwne ekrany wykonane z przezroczystego szkła hartowanego. Zabudowa altany ogrodowej szkłem to zabieg, który nadaje konstrukcji nowoczesności i lekkości, co jest istotnym elementem przy przestronnych projektach.

Takie rozwiązanie ma także swoje użytkowe zalety. Transparentny materiał pozwala cieszyć się widokami ogrodu nawet przy zamkniętym wnętrzu. Szkło chroni przed deszczem oraz wiatrem, zwiększając komfort użytkowania. Dzięki temu zabudowa altany ogrodowej nowoczesnej zapewnia doskonałe warunki do odpoczynku lub spotkań ze znajomymi także w pochmurne dni

Altana ogrodowa zabudowana – dach ze szkła, praktyczne rozwiązanie.

Ostatnim elementem projektu jest górna zabudowa altany ogrodowej. Z płaskim dachem, który zastosowaliśmy w tym rozwiązaniu, konstrukcja jeszcze bardziej odchodzi wyglądem od tradycyjnych rozwiązań dzięki czemu nabiera współczesnego charakteru. Zadaszenie wykonane  z desek w tym samym odcieniu co szkielet. Jest to umiejętne wykorzystanie tradycyjnych rozwiązań o wielowiekowej tradycji. Dach jest wytrzymały, a odpowiednio zaimpregnowany fantastycznie znosi duże wahania temperatur oraz wilgoć. Chroni przed słońcem najlepiej z dostępnych rozwiązań.

Kompilacja tych wszystkich elementów stworzyła absolutnie nowoczesną zabudowę altany ogrodowej, która fenomenalnie współgra z geometryczną kubaturą domu oraz z jego kolorystyką. Organizuje przestrzeń w ogrodzie, jasno wyznacza granice między zieloną strefą a miejscem odpoczynku i spotkań. Jest elegancka i wizualnie lekka. Pozwala cieszyć się relaksem zarówno w upalne dni, jak i jesienne dni przepełnione feerią barw.

Panele drewniane przesuwne można zastosować również w zadaszeniu tarasu. Takie wykorzystanie jest w projekcie Zadaszenie na taras.