Nowoczesna Altana

Altana z panelami ażurowymi

Niewielka, nowoczesna altana przykład optymalnego wykorzystania dostępnej przestrzeni.

Marzeniem właścicieli to stworzenie niezależnego miejsca, które pozwoliłoby im cieszyć się urokami własnego ogrodu przez większość roku. Spełniliśmy to pragnienie, tworząc konstrukcję o łącznej powierzchni 16m2 w kolorze złotego dębu, dlatego optycznie nadaje jej lekkości i wizualnie powiększa. Konstrukcja zbudowana w zacisznym miejscu na działce przy jednorodzinnym domu mieszkalnym, w zaciszu drzewa orzecha włoskiego. jest miejscem relaksu w którym w spokoju można czytać książkę, odpocząć po całym dniu w pracy. To osłona, która pozwoli wyciszyć się i odpocząć. Dobra kawa, ciasto i spokojnie płynąca muzyka otaczającej nas natury. To był wyznacznik do stworzenia tej strefy wypoczynkowej.

Altana z panelami ażurowymi – sposób na zabudowę ścian

Pełna zabudowa jednej ściany oddziela konstrukcję od drogi dojazdowej. Natomiast ruchome i stałe ekrany drewniane w pozostałych ścianach chronią przed wiatrem. Ekrany szklane przeźroczyste , dzięki czemu może być ona używana przez większą część roku. Zadaszenie ze szkła mlecznego tworzy łagodny półcień nawet w bardzo słoneczne dni.

Nowoczesna altana to miejsce spokojnego relaksu po ciężkim dniu, miejsce na wspólne spędzenie wieczoru i delektowanie się pięknym otoczeniem.

Pełna zabudowa tylnej ściany wykonana z deski świerkowej łączonej na pióro wpust. Deskowanie przyjemne w dotyku bo wyszlifowane doskonale na etapie produkcji. Dlatego można na nim zawiesić płótno i korzystając z projektora obejrzeć mecz lub ulubiony film.

Boczne ściany skomponowane tak, żeby osłonić wnętrze od widoku osób postronnych. Drewniane panele ze świerkowej listwy rombowej stanowią również osłonę przeciwsłoneczną. Dlatego pozwalają zachować wentylację wewnątrz altany. Na przedniej ścianie dwa ekrany przesuwne tworzą wejście do wnętrza. Dzięki systemowi przesuwnemu panele można umieścić w dowolnym miejscu przedniej ściany.

Na bocznych ścianach dodatkowo zainstalowane są panele szklane. To doskonała osłona przed deszczem i wiatrem.

Szkło mleczne w dachu osłania przed słońcem oraz deszczem. Jego kolor powoduje, że nie widać na dachu zabrudzeń na szkle.

Takie szkło zastosowane jest również w projekcie Podwójne zadaszenie tarasu