Altana ogrodowa prostokątna przeszklona, ozdobą ogrodu.

Nowoczesna altana

Altany ogrodowe drewniane

Altany ogrodowe drewniane wolnostojące dają niesamowite możliwości aranżacji przestrzeni. Pozwalają optymalnie wykorzystać teren oraz zwiększają jego funkcjonalność. Mogą być sezonowe lub niemal całoroczne – w zależności od oczekiwań właścicieli.

Estetyczna, piękna i przemyślana altana ogrodowa przeszkolona będzie zdobić nieruchomość, podkreśli elegancki charakter otoczenia, stopi się z zielenią i podniesie wartość całej posesji. Jednak najważniejsza jest wygoda i komfort właścicieli, którzy zyskują przestrzeń całkowicie spełniającą ich oczekiwania.

Właśnie taka jest ta altana ogrodowa prostokątna, która stanęła na granicy działki tuż pod pięknym, nieokiełznanym lasem, w otoczeniu wypielęgnowanego ogrodu. Szkielet wykonany został z drewna w ciepłym, pomarańczowo-brązowym odcieniu, który odcina się na tle zielonego pejzażu. To samo drewno wykorzystano na zachodniej ścianie. Taka zabudowa chroni przed wiatrem oraz przed promieniami słońca, które od tej strony mocno operuje już od wczesnych godzin popołudniowych.

Aby altany ogrodowe, drewniane, nowoczesne nie przytłoczyły ogrodu, warto zastosować lekkie elementy konstrukcyjne. W tym przypadku są to przesuwne ekrany wykonane z transparentnego szkła hartowanego. Nadają one konstrukcji współczesnego charakteru. Panele pełnią rolę drzwi. Można je z każdej strony otworzyć, by wpuścić słońce i powietrze w czasie upałów. Natomiast zamknięte tworzą enklawę relaksu i odpoczynku w chłodniejsze i deszczowe dni. Takie połączenie sprawia, że altany ogrodowe drewniane ze szkłem są funkcjonalne i praktyczne. Mogą być wykorzystywane dłużej niż otwarte konstrukcje – zazwyczaj od wczesnej wiosny po pierwsze, jesienne przymrozki.

Dach wykonany został z mlecznego szkła hartowanego, które doskonale chroni przed słońcem, absorbując część promieni. Tworzy delikatny półcień, umożliwiając odpoczynek także w godzinach południowych.

Ciekawym elementem, jaki ma ta altana ogrodowa prostokątna, jest wysunięta belka dachowa. To niecodzienne rozwiązanie jest praktyczne i dokładnie przemyślane. Jest to bowiem podpora na hamak-kokon, która spełniła marzenie właścicielki o dodatkowym miejscu na relaksacyjne leżakowanie z książką w ręku.

Takie drobne elementy dowodzą, że warto postawić na indywidualne altany ogrodowe drewniane. Producent posiadający własnych projektantów analizuje dokładnie potrzeby i marzenia klientów, a także uwarunkowania nieruchomości i miejsce lokalizacji zabudowy. Dzięki temu powstaje konstrukcja, która jest odzwierciedleniem wizji właścicieli, a jednocześnie zachowuje wysoką funkcjonalność.

Jeśli zatem marzycie o wielofunkcyjnej przestrzeni, w której będziecie mogli się zrelaksować w ciszy, zorganizować małe spotkanie z przyjaciółmi w przyjemnym otoczeniu lub dać dzieciom dodatkowe miejsce do zabawy, postawcie na altany ogrodowe drewniane. Ekskluzywne lub minimalistyczne, otwarte lub zabudowane, całoroczne lub sezonowe – indywidualny projekt pozwoli Wam przekuć marzenia i wizje w rzeczywistość.