Zadaszenie tarasu

Aranżacja tarasu zadaszonego

To indywidualnie zaprojektowane zadaszenie z pergolą stworzyło z domem spójną całość. Jest jego integralną częścią, a także dekoracyjnym akcentem, który finalnie wpływa na elegancki i estetyczny wygląd budynku. Dało też właścicielom funkcjonalną przestrzeń do rodzinnego odpoczynku, a dzieciom przyjemne miejsce do zabawy.

zadaszenie z miejscem na huśtawkę
zadaszenie nowoczesne ze szkłem brązowym

Zadaszenie z pergolą na tarasie zostało przemyślane i dostosowane do oczekiwań i potrzeb właścicieli. Szkielet powstał z belek drewnianych w kolorze orzecha. Barwa jest ciepła i stonowana niczym kolor mlecznej czekolady. Dzięki temu usłojenie i sęki są widoczne, co sprawia, że całość zyskała naturalnego, nieco surowego wyglądu.

Konstrukcja składa się z dwóch połączonych ze sobą części. Jedną jest nowoczesna pergola zadaszona jedynie fragmentarycznie przez poziome deski drewniane. Biegną one także pod balkonem nad drzwiami wejściowymi, za którymi łączą się z główną strefą wypoczynkową. W ten sposób została zaplanowana aranżacja tarasu zadaszonego.

aranżacja tarasu z zadaszeniem
zadaszenie z pergolą na tarasie

Aranżacja tarasu zadaszonego – przestrzeń wypoczynkowa w szklanej zabudowie.

Zadaszenie nowoczesne ze szkłem brązowym jest wygodnym, przestronnym miejscem, które zapewnia idealne warunki do spotkań z rodziną lub znajomymi. Właściciele wykorzystali wnętrze do stworzenia wygodnej jadalni, w której znajdzie się miejsce przynajmniej dla kilku osób.

Taka zabudowa równie dobrze spełni się w roli zewnętrznego salonu idealnego na spokojny odpoczynek tylko w gronie najbliższych. Aranżacja tarasu z zadaszeniem jest możliwa na wiele sposobów. Można wykorzystać meble rattanowe, drewniane, a nawet klasyczne meble wypoczynkowe.

nowoczesna pergola zadaszona
zaprojektowane zadaszenie z pergolą

Umożliwia to pełna zabudowa boków i dachu elementami szklanymi. Na ścianie zastosowaliśmy stałe i ruchome panele wykonane z brązowego szkła hartowanego.  To doskonałe rozwiązanie zarówno na zabudowane tarasy, jak i wolnostojące altany. Ciemna barwa działa podobnie,jak okulary przeciwsłoneczne. Przepuszcza tylko część promieni, zapewniając błogi cień w upalne dni. Na dachu zastosowaliśmy transparentne panele szklane, zapewniając wnętrzu światło. Wszystkie te elementy stanowią idealną osłonę przed deszczem, wiatrem i chłodem. Chronią nie tylko właścicieli, ale także meble tarasowe.

Konstrukcja wzbogacona została o wysuniętą belkę. W ten sprytny sposób stworzyliśmy praktyczne zadaszenie z miejscem na huśtawkę bez utraty zielonej przestrzeni ogrodu. W miarę upływu czasu  może ono przeobrazić się w podporę dla hamaku-kokona i stworzyć przyjemne, ekskluzywne miejsce na samotny relaks dla nastoletnich dzieci lub ich rodziców.

Zamiast zadaszenia, można na tarasie wykonać altanę. Sprawdź projekt Altanka w ogródku.