Zadaszenie Tarasu

Białe zadaszenie tarasu

Elegancja w nowoczesnej wersji

Tarasy i zadaszenia tarasu na niewielkiej przestrzeni są wyjątkowo wymagające. Dlatego takie zadania przyjmujemy szczególnie chętnie. Oto nasza propozycja idealna jako zadaszenie tarasu na małej działce.

Właściciele tego domu chcieli stworzyć przytulne i eleganckie miejsce do popołudniowego relaksu, które jednocześnie wizualnie nie przytłoczy i nie zmniejszy stosunkowo niewielkiego ogrodu.

Aby spełnić te wymagania, zdecydowaliśmy się na zadaszenie tarasu jednospadowe w części istniejącej już, drewnianej podłogi. Nie osłoniliśmy drzwi do salonu i daliśmy nieograniczony dostęp do dziennego światła i pięknych widoków także zimą. Konstrukcja wykonana jest z drewna w kolorze dębu patynowanego. Białe zadaszenie tarasu jest wizualnie lekkie. Odcień belek przybiera ciepłą, kremową barwę, która nadaje przytulności oraz minimalistycznej elegancji. Konstrukcja obija kolory zachodzącego słońca. To dodaje jej uroku i zwiększa estetykę wykonania.

Na dachu zastosowaliśmy mleczne szkło. Takie rozwiązanie wprowadza delikatny półcień i chroni przed nadmierną ekspozycją na południowe słońce. Dzięki temu taras jest przyjemnym miejscem do odpoczynku i spotkań przez większą część dnia.

Szkło jest twardym i wytrzymałym materiałem, który praktycznie nie starzeje się podczas narażenia na warunki atmosferyczne. Mleczne szkło zastosowaliśmy tez w projekcie Pergola ogrodowa z dachem.

Białe zadaszenie tarasu – możliwość zawieszenia materiału

Uzupełnieniem aranżacji jest płótno żeglarskie na zadaszenie tarasu, które kolorystycznie dobraliśmy do konstrukcji. Jest to doskonała alternatywa polecana w szczególności do zadaszenia tarasu na małej działce. Dzięki niej jasna konstrukcja nabiera elegancji. Wnętrze można urządzić w stylu marynistycznym, boho, romantycznym lub klasyczny. Płótno jest trwałe i wytrzymałe. Odporne na warunki atmosferyczne, nie zmienia swojego estetycznego wyglądu przez długie lata użytkowania.

Materiał stanowi dodatkową osłonę przed słońcem, a także przed delikatnym wiatrem. Można go rozwinąć, zasłaniając taras lub zawiązać przy belkach konstrukcyjnych, tworząc ciekawą, elegancką i nieco romantyczną ozdobę.

Demontaż płótna żeglarskiego na zadaszeniu tarasu jest bezproblemowy. Łatwo można go zdjąć w celu zabezpieczenia na okresie jesienno-zimowy.

Zadaszenie membranowe tarasu jest jedną z ciekawszych opcji, która doskonale realizuje potrzeby i oczekiwania właścicieli tego domu. Jasne płótno żeglarskie w połączeniu z białym szkieletem oraz mlecznym dachem tworzy lekką wizualnie przestrzeń, w której odpoczynek nabiera innego, odrobinę ekskluzywnego charakteru.