Dom jednorodzinny z całorocznym zzadaszonym tarasem

Zadaszenia tarasowe

Całoroczne zadaszenie tarasu

Przyjemna strefa relaksu w każdą pogodę

Właściciele tego domu chcieli stworzyć dla siebie idealną przestrzeń wypoczynkową, z której mogliby korzystać niemal przez cały rok bez względu na pogodę. Spełniliśmy tę prośbę, tworząc przeciwdeszczowe zadaszenie tarasu chroniące także przed niższymi temperaturami oraz wiatrem.

Dom jednorodzinny z zadaszonym tarasem wyeksponowanym na stronę północną i zachodnią wymagał wyjątkowych rozwiązań. Najważniejszym elementem był rodzaj zabudowy bocznej. Z trzech stron zastosowaliśmy przezroczyste szkło hartowane, które wpuszcza do wnętrza promienie słoneczne, ogrzewając taras w trakcie chłodniejszych dni. Natomiast funkcjonalny system bramowych elementów przesuwnych sprawia, że można otworzyć przestrzeń na świeże powietrze w czasie przyjemnych letnich dni i wieczorów.

Przeszklenie ma dodatkową funkcję. Pozwala cieszyć się zielenią ogrodu i pięknymi widokami nawet przy zamkniętym tarasie

Drewniane zadaszenie na wymiar doskonale wpisuje się w przygotowane wcześniej podłoże wykonane z kostki brukowej. Indywidualny projekt pozwolił na dopasowanie konstrukcji do wymiarów oraz ogólnego charakteru budynku. Aby oddać nowoczesny styl domu i otoczenia, stworzyliśmy zadaszenie z drewna imitujące metal w ciekawym, mahoniowym kolorze. Odcień dopasowany jest do stolarki okiennej oraz drzwiowej. Ta spójność niesie ze sobą duży walor estetyczny.

Ważnym elementem konstrukcji jest także dach. Naszym zadaniem było zadaszenie tarasu chroniące przed śniegiem. Pokrycie górnej części drewnem jest rozwiązaniem praktycznym. Chroni przed chłodem, a delikatny spadek na frontową część zapewnia prawidłowy odpływ zarówno deszczu, jak i wód opadowych.

Zadaszenie tarasu 3×6 m stworzyło przestronne wnętrze o powierzchni 18m², w którym właściciele mogą cieszyć się radością odpoczynku właściwie przez cały rok

W takim miejscu niedzielne popołudnie nabiera zupełnie innego wymiaru.