Zadaszenie tarasu

Daszek nad drzwi

Podejmując się tego nietuzinkowego jak dla nas zlecenia, byliśmy ciekawi finalnego efektu naszych prac. Rezultat zaskoczył nas i właścicieli. Nie spodziewaliśmy się, że tak niewielki element, który początkowo miał pełnić funkcję czysto praktyczną, stał się istotną dekoracją.

daszek nad drzwi domu
daszek nad drzwi

Daszek nad drzwi wykonany został z mlecznej szyby hartowanej. Jego zadaniem była ochrona przed deszczem i stworzenie funkcjonalnego “przedsionka” prowadzącego wprost do drzwi wejściowych. Osłania przed deszczem i śniegiem, tworząc dodatkową przestrzeń na przechowywanie np. mokrego obuwia.

Poza swoją praktyczną funkcją wpłynął na estetykę wykończenia. Jest minimalistyczny, wizualnie lekki i podkreśla charakter budynku. Wpasowany w zabudowę ze ścian budynku znacząco powiększył funkcjonalność wejścia do domu. 

daszek nad drzwiami

Daszek nad drzwi – kolorystyka

Mleczny daszek nad drzwiami wsparliśmy na niewielkiej, minimalistycznej konstrukcji wykonanej z drewna w ciepłym miodowo-złotym odcieniu. Środkowa belka umożliwia stabilne podparcie dla szklanych elementów.

Ganek okazał się małą konstrukcją o wielkich możliwościach. 

Mleczne szkło i drewno w tym samym odcieniu zastosowane jest w projekcie Altana ogrodowa z drewna, gdyż jest to bardzo często spotykane połączenie kolorystyczne. Dlatego, że te dwa kolory idealnie ze sobą współgrają.