Drewniana pergola z lamelami na zamówienie.

Zadaszenia narożne

Drewniana pergola z lamelami

W poszukiwaniu idealnego zadaszenia tarasu warto zdecydować się na indywidualny projekt. Pergola na zamówienie wykonywana jest po dokładnym zapoznaniu się z nieruchomością, jej lokalizacją, charakterem budynku oraz oczekiwaniami i planami właścicieli. Po analizie tych wypadkowych powstaje zindywidualizowany projekt, który jest odpowiedzią na wszystkie wymagania.

Taka jest właśnie ta nowoczesna altana. Pergola oddaje minimalizm domu, uzupełniając jego geometryczną, nowoczesną formę.

drewniana pergola z lamelami narożna
drewniana pergola z lamelami

Zabudowa nie przytłacza przestrzeni, mimo że drewniana pergola z lamelami narożna jest niezwykle przestronną konstrukcją przylegającą do dwóch ścian budynku.

Wykonana została z belek w jasnym, złocistym odcieniu dębu, który w kolorach zachodzącego słońca przybiera lekko pomarańczową barwę. Gładka faktura, bez kontrastowych słojów podkreśla nowoczesny charakter, jaki ma ta drewniana pergola z lamelami pionowymi.

Uzupełnieniem szkieletu są belki (lamele) umieszczone w środkowej części każdego boku. Ruchome elementy obracają się wokół podstawy. Można je bezproblemowo otworzyć lub zamknąć, chroniąc wnętrze przed intensywnym słońcem.

drewniana pergola z lamelami pionowymi
drewniana pergola z lamelami nowoczesna

Pełnią one też funkcję dekoracyjną. Drewniana pergola z lamelami nowoczesna staje się wyrazistą konstrukcją. Nabiera indywidualnego charakteru.

Lamele podtrzymują szkielet, co istotne w dużych, narożnych zadaszeniach.

Dach pokrywa jedynie środkową części tarasu od strony północnej. W ten sposób właściciele zyskali przestrzeń do odpoczynku także w trakcie letniego deszczu.

Drewniana pergola z lamelami organizuje otoczenie domu. Stawia wyraźną granicę pomiędzy częścią gościnną w ogrodzie a jego zieloną strefą, co doskonale uzupełnia aranżację całej posesji.