Zadaszenie Tarasu

Duże zadaszenia tarasów

Indywidualne projekty sprawiają, że adaptacja tarasu z zadaszeniem optymalnie wykorzystuje dostępną przestrzeń.  Dlatego pozwalają na dopasowanie zabudowy do charakteru głównego budynku oraz spełnienie oczekiwań właścicieli. Dopracowane projekty uwzględniają także lokalizację działki oraz jej aranżację.

Im większa konstrukcja, tym więcej przemyślanych rozwiązań musi zawierać. Wszystkie te aspekty sprawiły, że właściciele tej działki zdecydowali się na indywidualny projekt zadaszenia tarasowego z funkcjonalnym dodatkiem, jakim jest otwarta pergola. Dlatego nowoczesna konstrukcja spełnia ich oczekiwania.

Szkielet jest jej najważniejszym elementem. Wyrazisty, brązowo-pomarańczowy odcień belek dobrany został do barwy stolarki okiennej i drzwiowej. Minimalistyczna zabudowa nabiera wyrazistości. Natomiast sęki i usłojenie nadają naturalnego charakteru.

Konstrukcja powstała na planie litery “L” i przylega do całej ściany od strony ogrodu. Zadaszona część znajduje się w zagłębieniu. Dlatego tworzy funkcjonalny taras z pełnym dachem. Pokrycie wykonane jest z mlecznego szkła hartowanego. Jest to jedno z najbardziej popularnych rozwiązań. Dzięki niemu duże, nowoczesne zadaszenia tarasów wydają się wizualnie lżejsze.

Duże zadaszenia tarasów – podziel je na dwie strefy.

Jest to też opcja niezwykle praktyczna. Hartowany materiał jest odporny na zarysowania i stłuczenia. Dobrze znosi deszcz, gradobicie i ciężar pokrywy śnieżnej. Dlatego długo zachowuje swój estetyczny wygląd.

Mleczne szkło jednocześnie przepuszcza światło i zatrzymuje część promieni. Daje półcień, który okazuje się zbawienny w południowym upale. Jest też świetnym schronieniem przed wiosenno-letnim deszczem.

Drugą część przestronnej zabudowy zajmuje nowoczesna pergola. Otwarty dach tworzy jedynie kilka belek ułożonych w większych odstępach. Pełnią one nie tylko funkcje dekoracyjne. Stabilizują też konstrukcję, łącząc ze sobą jej zewnętrzne elementy.

Mogą być wykorzystane pod hamak-kokon, wiszącą kanapę lub huśtawkę dla dziecka. Wystarczy zamontować wytrzymałe haki. Taka aranżacja sprawia, że pergola z nowoczesną konstrukcją szybko przekształca się w wygodną, ekskluzywną oazę na popołudniowy relaks w ogrodzie. Może ona również stać się kącikiem zabaw dla dzieci. Wystarczy tylko miękkie i bezpieczne podłoże np. z mat gumowych, by zapewnić kilkulatkom przyjemne miejsce na letnie harce w ogrodzie pod okiem rodziców.

Ten projekt pokazuje, jak różnorodne i wielofunkcyjne może być duże zadaszenie z pergolą. Śląsk, gdzie zrealizowaliśmy ten projekt, jest częstym miejscem naszych odwiedzin. To trudny teren pełen wzniesień, który wymaga dobrze przemyślanych rozwiązań. Nie ma jednak dla nas rzeczy niemożliwych.

Zobacz projekt Aranżacja tarasu zadaszonego i sprawdź jak można podnieść funkcjonalność zabudowy jeszcze bardziej.