Nowoczesny taras zadaszony - minimalizm w ogrodzie

Zadaszenia tarasowe

Minimalizm w ogrodzie zadaszenie CRX

Właściciele tej działki postawili na prostotę, a myślą przewodnią aranżacji domu i otoczenia był minimalizm w ogrodzie. Zadaszenie CRX na taras miało podążać za tą wizją i komponować się z wypielęgnowanym trawnikiem i geometryczną kubaturą budynku.

Najlepszym rozwiązaniem był więc nowoczesny taras zadaszony.

Design tej zabudowy oparliśmy o absolutną oszczędność materiałów. Zastosowaliśmy wizualnie lekkie rozwiązania, które sprawiają, że dom z zadaszonym tarasem jest spójną całością o równych proporcjach i takim samym charakterze, co otoczenie.

Szkielet zabudowy powstał z drewna w neutralnym, klasycznym kolorze dębu. Tradycyjny wygląd jest ponadczasowy i elegancki. Belki drewniane tworzą prostokątną formę, która doskonale wpisuje się w minimalizm w ogrodzie. Zadaszenie nowoczesne wykonane z drewna wcale nie musi być ciężkie i przytłaczające, co udowadnia ten projekt.

Ściany boczne konstrukcji pozostały otwarte. Nie ma w nich ani elementów szklanych ani drewnianych paneli, co też jest elementem podkreślającym minimalizm w ogrodzie. Zadaszenie tarasu w takiej formie zachwyca swoją prostotą, a jedynym, co przykuwa uwagę, jest szkielet.

Funkcjonalność konstrukcji zwiększa dach, który również pozwolił zachować minimalizm w ogrodzie. Zadaszenie ze szkłem jest bowiem wizualnie lekkie i nowoczesne. Ta część domu wyeksponowana jest na stronę północną, zatem mogliśmy zrezygnować z elementów zacieniających np. mlecznego szkła hartowanego i postawić na opcję całkowicie transparentną.

Taki dach chroni właścicieli przed wiosenną mżawką i letnim deszczem. Pozwala cieszyć się poranną kawą nawet przy gorszej pogodzie.

Jest także dobrą osłoną dla ogrodowych mebli wypoczynkowych – także tych tapicerowanych. Taki nowoczesny taras zadaszony sprawia, że nie trzeba ich osłaniać w czasie deszczu, a fotele czy kanapa są gotowe do użytkowania nawet po silnych opadach.

Dom z zadaszonym tarasem zwiększył swoją wartość użytkową, a właściciele zyskali minimalistyczną zabudowę, która doskonale oddaje charakter ogrodu i spełnia ich oczekiwania.

W takim miejscu słońce wiosną ogrzewa przyjemniej, książka wciąga bez reszty, a kawa pobudza jeszcze bardziej.