Zadaszenie narożne

Narożna zabudowa pergolą drewnianą

Narożna zabudowa pergolą drewnianą zastąpi tradycyjną formę zadaszenia. Jednak modyfikujemy te tradycyjne, dopasowując do współczesnych trendów. Sprawia to, że konstrukcje nabierają eleganckiego wyglądu z nutą nowoczesności, pozostając jednocześnie niezwykle funkcjonalnym elementem aranżacji przestrzeni.

Taki efekt osiągnęliśmy przy tej realizacji.  Ponieważ właścicielom zależało na klasycznym rozwiązaniu, które zorganizuje część wypoczynkową w ogrodzie. Tworząc to drewniane zadaszenie tarasu na wymiar  stworzyliśmy narożną zabudowę idealnie dopasowaną do tych oczekiwań.

Konstrukcja drewniana powiększyła istniejący wcześniej taras, który, ze względu na niewielkie rozmiary nie spełniał swojej roli. Konstrukcja przylega więc do dwóch ścian budynku, łącząc się z salonem drzwiami tarasowymi, w rezultacie zabudowa tego tarasu osłoniła drzwi przed deszczem.

Szkielet wykonany z drewnianych belek w stonowanym kolorze orzecha, który pasuje do stolarki okiennej oraz elementów dekoracyjnych elewacji budynku. Designerskie ułożenie belek nośnych wprowadza nutę nowoczesności, sprawiając, że zadaszenie nabiera lekkości.

narożna zabudowa pergolą z drewna
narożna zabudowa pergolą z drewna z tarasem

Narożna zabudowa pergolą drewnianą, zabudowa ścian.

W rogu ścian umieściliśmy stałe panele drewniane, które pełnią funkcję dekoracyjną. Dzięki temu wzmacniają również całą konstrukcję.

Na ścianie zachodniej znajduje się dodatkowy panel przesuwny. Umieszczony został na prowadnicach, Można go przesuwać, dopasowując do położenia słońca, dzięki temu zwiększona została funkcjonalność przestrzeni, a narożna zabudowa pergolą drewnianą z tarasem stała się przyjemnym miejscem relaksu ukrytym w półcieniu, a jednocześnie wyeksponowanym na zielone otoczenie.

Tradycyjnym elementem konstrukcji jest także drewniany dach. Obecnie jest to dość rzadko wykorzystywane rozwiązanie, które wyparte zostało przez szklane opcje. W tej realizacji sprawdza się fantastycznie. Narożna zabudowa  przybiera bardziej tradycyjną formę, na czym zależało właścicielom.

Zadaszenie jest także funkcjonalne. Całkowicie chroni przed słońcem i deszczem dlatego wypoczynek w ogrodzie jest możliwy bez względu na aurę. Jego czyszczenie nie jest konieczne, a wykorzystanie drewna klejonego BSH wydłuża czas między konserwacjami. Więcej informacji o drewnie klejonym można znaleźć na stronie Strefa Informacji.

Drewniane zadaszenie tarasu na wymiar zorganizowało przestrzeń w ogrodzie. Dało właścicielom przestronną, komfortową oazę spokoju, gdzie odpoczynek w upalne popołudnie jest prawdziwą przyjemnością.