Nowoczesna narożna zabudowa pergolą drewnianą

Zadaszenia narożne

Narożna zabudowa pergolą drewnianą

Nowoczesne wiaty tarasowe często wykorzystują tradycyjną formę zadaszenia. Jednak modyfikują ją, dopasowując do współczesnych trendów. Sprawiają, że konstrukcje nabierają eleganckiego wyglądu z nutą nowoczesności, pozostając jednocześnie niezwykle funkcjonalnym elementem aranżacji przestrzeni.

Taki efekt osiągnęliśmy przy tej realizacji. Właścicielom zależało na klasycznym rozwiązaniu, które zorganizuje część wypoczynkową w ogrodzie. Drewniane zadaszenie tarasu na wymiar idealnie dopasowuje się do tych oczekiwań.

Narożna zabudowa pergolą z drewna powiększyła istniejący wcześniej taras, który, ze względu na niewielkie rozmiary nie spełniał swojej roli. Konstrukcja przylega więc do dwóch ścian budynku, łącząc się z salonem drzwiami tarasowymi.

Szkielet wykonany został z drewnianych belek w stonowanym kolorze orzecha, który pasuje do stolarki okiennej oraz elementów dekoracyjnych elewacji budynku. Designerskie ułożenie belek nośnych wprowadza nutę nowoczesności, sprawiając, że narożna zabudowa pergolą drewnianą nabiera lekkości.

W rogu ścian umieściliśmy stałe panele drewniane, które pełnią funkcję dekoracyjną. Wzmacniają także całą konstrukcję.

Na ścianie zachodniej znajduje się dodatkowy panel przesuwny. Umieszczony został na prowadnicach, Można go przesuwać, dopasowując do położenia słońca. Zwiększa to funkcjonalność przestrzeni, a narożna zabudowa pergolą drewnianą z tarasem stała się przyjemnym miejscem relaksu ukrytym w półcieniu, a jednocześnie wyeksponowanym na zielone otoczenie.

Tradycyjnym elementem konstrukcji jest także drewniany dach. Obecnie jest to dość rzadko wykorzystywane rozwiązanie, które wyparte zostało przez szklane opcje. W tej realizacji sprawdza się fantastycznie. Narożna zabudowa pergolą z drewna przybiera bardziej tradycyjną formę, na czym zależało właścicielom.

Zadaszenie jest także funkcjonalne. Całkowicie chroni przed słońcem i deszczem, a wypoczynek w ogrodzie jest możliwy bez względu na aurę. Jego czyszczenie nie jest konieczne, a wykorzystanie drewna klejonego BSH wydłuża czas między konserwacjami.

Drewniane zadaszenie tarasu na wymiar zorganizowało przestrzeń w ogrodzie. Dało właścicielom przestronną, komfortową oazę spokoju, gdzie odpoczynek w upalne popołudnie jest prawdziwą przyjemnością.