Nowoczesna pergola ogrodowa na podwyższonym tarasie

Zadaszenia narożne

Nowoczesna osłona tarasowa pergola

Realizacja tego projektu pokazała, jak wiele funkcji może pełnić współczesna pergola ogrodowa. Taras stał się funkcjonalnym, wygodnym miejscem do odpoczynku o każdej porze dnia, a cały budynek zyskał przyjemne wykończenie, stanowiące kropkę nad „i” w aranżacji przestrzeni.

Narożna konstrukcja jest wyjątkowo przestronna. Nowoczesna osłona tarasowa — pergola z drewna jest kolorystycznie dopasowana do charakteru budynku. Barwa ciemnych belek odpowiada stolarce okiennej oraz komponuje się z elewacją z naturalnej, czerwonej cegły.

nowoczesna osłona tarasowa pergola z balustradą
nowoczesna osłona tarsowa pergola z drewna

Właściciele zdecydowali się na nowoczesne, gładkie belki oraz szkielet o nieco futurystycznym designie. Dzięki temu pergola ogrodowa przyścienna nabrała lekkiego wyglądu, co jest istotne przy dużych zadaszeniach.

Funkcja dekoracyjna to tylko jedna z ról, jakie pełni ta nowoczesna osłona tarasowa. Pergola z balustradą, w którą wzbogaciliśmy konstrukcję, zwiększa bezpieczeństwo korzystania z przestrzeni ogrodowej. Taras jest położony na lekkim podwyższeniu, co stanowiło zagrożenie dla bawiących się dzieci. Drewniana, estetyczna osłona rozwiązuje ten problem.

nowoczesna osłona tarasowa przy budynku
nowoczesna osłona tarasowa pergola

Nowoczesna osłona tarasowa przy budynku jest też praktycznym miejscem, idealnym do relaksu w cieplejsze miesiące. Konstrukcja w części przylegającej do wschodniej ściany została uzupełniona ekranami szklanymi umieszczonymi pomiędzy dachem a balustradą, co nadaje im formę okien. Elementy zainstalowane na prowadnicach łatwo się przesuwają, pozwalając na otwarcie lub zamknięcie przestrzeni. W ten sposób nowoczesna osłona tarasowa przy budynku daje schronienie przed deszczem i wiatrem. Zapewnia też większą prywatność. Szkło izoluje od sąsiedniej posesji i jej właścicieli.

Od wschodu pergola ogrodowa przyścienna zamknięta została też dachem wykonanym z przezroczystego szkła hartowanego. Zabudowa nie wymaga dodatkowych elementów zacieniających, gdyż wnętrze nie nagrzewa się, a warunki do odpoczynku są idealne o każdej porze dnia.

Zadaszony taras jest przestronnym miejscem, w którym właściciele mogą gościć swoich przyjaciół, co dla fanów wiosennego i letniego grillowania było ważnym punktem na liście życzeń.