Zadaszenie Tarasu

Nowoczesne zadaszenie pokryte szkłem

Otoczenie tej posesji zachwyca. Nieruchomość położona niedaleko miasta, jednak w urokliwym, zielonym zakątku, pełnym wysokich, naturalnych drzew. Dodatkowo wypielęgnowany ogród, chociaż niewielki, dodaje otoczeniu uroku. Nic dziwnego więc, że właściciele chcieli stworzyć sobie miejsce idealne do odpoczynku na zewnątrz w ciepłe miesiące bez względu na aurę pogodową. W takich założeniach powstało nowoczesne zadaszenie pokryte szkłem.

Zadaszona szkłem pergola sprawdziła się w tej roli doskonale.

Nowoczesne zadaszenie pokryte szkłem przy klasycznym budynku – lekkość i uniwersalizm

Najważniejszą kwestią była niewielka powierzchnia, w którą miała się wpasować zaprojektowana przez nas pergola pełna. Wyzwaniem było stworzenie rozwiązania, które będzie pasować do klasycznej zabudowy, a jednocześnie nie zdominuje posesji, pozwalając zieleni grać pierwsze skrzypce. Udało nam się rozwiązać ten dylemat, tworząc nowoczesne zadaszenie przy klasycznym budynku. Na wizualną lekkość konstrukcji wpływa minimalizm i oszczędność elementów, co jest największą zaletą, które posiada daszek z pergolą do ogrodu. Podstawą konstrukcji jest szkielet wykonany z drewna w kolorze złotego dębu. Barwa jest stonowana, jednak w promieniach słońca staje się wyrazista, co tworzy niezwykle intrygujący efekt. Szkielet konstrukcji “wychodzi” poza ścianę budynku, optymalnie wykorzystując istniejące już podłoże z kostki brukowej. Dzięki czemu pergola pełna powiększa przestrzeń rekreacyjną domu.

Zadaszenie pergoli – delikatność i nowoczesność

W tym projekcie postawiliśmy na przezroczyste szkło hartowane. Dodaje konstrukcji nowoczesności i lekkości. Wprawdzie nie zapewnia ochrony przed promieniami słonecznymi, jednak w tym zadaszeniu pergoli nie było to konieczne. Wysoka roślinność wokół posesji zacienia tę część ogrodu, zatem szkło w zadaszeniu jest w zupełności wystarczające. Jego główną rolą jest ochrona przed deszczem.

W tej roli spełnia się również Drewniana pergola tarasowa

Dzięki niemu właściciele zyskali nie tylko odosobnioną oazę spokoju. Zadaszona szkłem nowoczesna pergola jest także świetnym miejscem na grilla z przyjaciółmi i rodziną. My już widzimy tę garstkę wiernych znajomych, słyszymy ich śmiechy, czujemy zapach kiełbasek pomieszany z aromatem wiosennej zieleni.

Taką boczną pergolę zastosowaliśmy też w projekcie Altana z drewna klejonego BSH.