Nowoczesny typ zadaszenia z miejscem na hamak

Zadaszenia tarasowe

Nowoczesny dach tarasowy z miejscem na hamak

Właścicielom brakowało ciekawego i designerskiego rozwiązania, które wykończyłoby ich taras z płytek drewnopodobnych. Chcieli zorganizować wygodną, ale też nowoczesną i elegancką przestrzeń, która zespoli dom z ogrodem. Projekt miał być pewnego rodzaju kropką nad “i” uzupełniającą całą aranżację działki, ogrodu i budynku.

W ostateczności powstał praktyczny i nowoczesny dach tarasowy z pergolą, który idealnie wpisuje się w te potrzeby i oczekiwania.

Nowoczesny dach tarasowy z drewna – istotne elementy konstrukcji

Sam dom, do którego musieliśmy dopasować nowoczesny typ zadaszenia, charakteryzuje się współczesną formą. Ma jednak elementy zaczerpnięte z bardziej klasycznych rozwiązań, takie jak np. ozdobne wykończenie stropu czy drewniana stolarka okienna.

Wszystkie te elementy należało przenieść także na dach tarasowy. Dlatego w konstrukcji postawiliśmy na ciepłą fakturę surowca.

Szkielet powstał z drewna w kolorze złotego dębu. Jasny odcień pasuje do podłogi tarasu oraz do stolarki okiennej i elewacji budynku. Jest klasyczny. Jednocześnie o różnych porach dnia potrafi przybierać inny odcień, co zwiększa estetykę zabudowy. Nowoczesny dach tarasowy z drewna zyskuje współczesnego charakteru dzięki ułożeniu belek. Tworzą one nieco futurystyczny kształt.

Ponadto wysunięcie elementów konstrukcyjnych poza wyznaczone podłoże tarasu połączyło zabudowę z ogrodem.

Zadaszenie z hamakiem – przyjemna strefa relaksu

Jednak nowoczesny typ zadaszenia powinien być nie tylko estetyczny, ale także funkcjonalny. Tak też jest w tym przypadku.

Nowoczesny dach tarasowy z pergolą jasno wyznacza miejsce spotkań czy odpoczynku. W belkach umieściliśmy wytrzymałe i solidne haki. . Tak powstał nowoczesny dach tarasowy z miejscem na hamak, który tworzy właścicielom cichą enklawę do relaksu nie tylko w niedzielne popołudnia.