Zadaszenie Tarasu Narożnego

Pergola tarasowa rozsuwana

Nowoczesna przestrzeń, dodatkowe miejsce do wypoczynku i spotkań z przyjaciółmi, zewnętrzny salon, funkcjonalny ogród – wszystkie te określenia doskonale odnoszą się do charakteru, jaki ma ta pergola ogrodowa. Zadaszenie wysunięte w głąb posesji to przestronne wnętrze i postawienie mocny akcent w aranżacji domu i jego otoczenia.

Szkielet konstrukcji wykonany z drewna klejonego, które jest wytrzymalsze niż tradycyjne rozwiązania. W rogach konstrukcję uzupełniają stałe panele z poziomymi ażurami, które pełnią funkcję dekoracyjną. Stanowią też istotne podparcie dla przestronnej zabudowy, jaką jest ta pergola. Altana ogrodowa swoim czekoladowo-orzechowym odcieniem pasuje do stolarki okiennej oraz do czerwono-brązowej dachówki.

Wszystkie elementy były ręcznie szczotkowane, co uwidoczniło słoje i sęki. Dzięki temu pergola tarasowa rozsuwana z drewna zyskała naturalnego wyglądu.

Dłuższe boki zadaszenia zabudowane szklanymi, przesuwnymi ekranami. Transparentne “ściany” chronią przed deszczem i wiatrem. Zwiększają tym funkcjonalność wnętrza, gdyż umożliwiają odpoczynek lub spotkania także w pochmurne, deszczowe dni. Ekrany umieszczone są na prowadnicach. Można je łatwo zamknąć lub otworzyć w zależności od aury na zewnątrz.

Pergola tarasowa – zabezpieczenie miejsca relaksu

Przezroczyste przeszklenie ma duże walory estetyczne. Sprawia, że przestronna pergola tarasowa rozsuwana z drewna nie przytłacza przestrzeni. Jest lekka w odbiorze i na wskroś współczesna. Ten sam model konstrukcji szkieletu można wyposażyć w inną zabudowę ścian. W projekcie Nowoczesna pergola z żaluzjami zamiast stałych paneli drewnianych zastosowane są żaluzje.

Dach to element, który powinna mieć niemal każda pergola ogrodowa. Zadaszenie sprawia, że przestrzeń jest praktyczna, a nie tylko estetyczna. Właściciele tej nieruchomości postawili na mleczne szkło hartowane. Jest to najczęściej wykorzystywany materiał ze względu na swoje walory. Tak zadaszona pergola tarasowa rozsuwana chroni właścicieli, ich gości oraz meble wypoczynkowe przed deszczem. Osłania przed słońcem. Przepuszcza światło do środka, a jednocześnie absorbuje część promieni. Przestrzeń nie nagrzewa się i jest przyjemną oazą relaksu nawet w czasie letnich upałów. Pergola doskonała jest na każdą pogodę.