Rozsuwana pergola tarasowa to ochrona przed deszczem.

Zadaszenia narożne

Pergola tarasowa rozsuwana

Nowoczesna przestrzeń, dodatkowe miejsce do wypoczynku i spotkań z przyjaciółmi, zewnętrzny salon, funkcjonalny ogród – wszystkie te określenia doskonale odnoszą się do charakteru, jaki ma ta pergola ogrodowa. Zadaszenie mocno wysunięte w głąb posesji stworzyło przestronne wnętrze i postawiło mocny akcent w aranżacji domu i jego otoczenia.

Szkielet konstrukcji wykonany został z belek z drewna klejonego, które jest wytrzymalsze niż tradycyjne rozwiązania. W rogach konstrukcję uzupełniają stałe panele z poziomymi ażurami, które pełnią funkcję dekoracyjną. Stanowią też istotne podparcie dla przestronnej zabudowy, jaką jest ta pergola. Altana ogrodowa swoim czekoladowo-orzechowym odcieniem pasuje do stolarki okiennej oraz do czerwono-brązowej dachówki.

pergola tarasowa rozsuwana

Wszystkie elementy były ręcznie szczotkowane, co uwidoczniło słoje i sęki. Dzięki temu pergola tarasowa rozsuwana z drewna zyskała naturalnego wyglądu.

Dłuższe boki zadaszenia zostały zabudowane szklanymi, przesuwnymi ekranami. Transparentne “ściany” chronią przed deszczem i wiatrem. Zwiększają tym funkcjonalność wnętrza, gdyż umożliwiają odpoczynek lub spotkania także w pochmurne, deszczowe dni. Ekrany umieszczone są na prowadnicach. Można je łatwo zamknąć lub otworzyć w zależności od aury na zewnątrz.

pergola tarasowa rozsuwana z drewna

Przezroczyste przeszklenie ma też duże walory estetyczne. Sprawia, że przestronna pergola tarasowa rozsuwana z drewna nie przytłacza przestrzeni. Jest lekka w odbiorze i na wskroś współczesna.

Dach to element, który powinna mieć niemal każda pergola ogrodowa. Zadaszenie sprawia, że przestrzeń jest praktyczna, a nie tylko estetyczna. Właściciele tej nieruchomości postawili na mleczne szkło hartowane. Jest to najczęściej wykorzystywany materiał ze względu na swoje walory.

Tak zadaszona pergola tarasowa rozsuwana chroni właścicieli, ich gości oraz meble wypoczynkowe przed deszczem. Osłania przed słońcem. Przepuszcza światło do środka, a jednocześnie absorbuje część promieni. Przestrzeń nie nagrzewa się i jest przyjemną oazą relaksu nawet w czasie letnich upałów.