Przedłużenie tarasu z płyt tarasowych

Zadaszenia tarasowe

Przedłużenie tarasu z płytek z zadaszeniem

Ten zabudowany taras w ogrodzie pokazuje, jak kilka elementów może znacznie zwiększyć funkcjonalność przestrzeni oraz uatrakcyjnić otoczenie domu. Jest również przykładem, jak doskonale można zagospodarować nawet niewielki teren.

Właścicielom tej przepięknie usytuowanej nieruchomości zależało na dodatkowym miejscu do odpoczynku w ciepłe miesiące, które pozwoliłoby im cieszyć się zielonym ogrodem i nieokiełznaną naturą w upalne popołudnia, gdy słońce wyjątkowo silnie operuje na posesji.

Aby spełnić te oczekiwania, wykorzystaliśmy istniejące podłoże, tworząc przedłużenie tarasu z płytek.

Zadaszenie tarasu drewniane – klasyka designu

Głównym elementem tego powiększenia tarasu jest drewno w ciemnym kolorze orzecha. Powstał z niego szkielet oraz belki nośne podtrzymujące dach. Uwidoczniliśmy sęki i słoje. Ich intensywna i kontrastowa barwa nadaje konstrukcji naturalnego, surowego wyglądu. Ten efekt tradycyjnego zadaszenia tarasu drewnianego uzyskaliśmy poprzez ręczne szczotkowanie, któremu poddaliśmy każdy fragment konstrukcji osobno.

Jak osłonić powiększenie tarasu?

Ta część ogrodu jest mocno naświetlona, a słońce operuje głównie w godzinach popołudniowych. Zmniejszało to komfort odpoczynku, kiedy właściciele najbardziej go potrzebowali.

Przesuwne żaluzje na przedłużeniu tarasu sprawdzają się w takiej sytuacji rewelacyjnie. Umieszczone są na prowadnicach, zatem łatwo je ustawić względem położenia słońca. Drewniane elementy wprowadzają przyjemny cień na powiększenie tarasu. Jednocześnie odstępy między poszczególnymi deskami pozwalają na cyrkulację powietrza, która tworzy we wnętrzu przyjemny chłód.

Poziome panele doskonale odzwierciedlają tradycyjny charakter, jaki ma to zadaszenie tarasu. Żaluzja jest kolorystycznie dopasowana do szkieletu. Wyglądem nawiązuje do klasycznych okiennic znanych z dworków i wiejskich domków. Klasycznego wyglądu dodają panelom słoje i sęki, które – podobnie jak w belkach konstrukcyjnych – są wyraziste.

Szklane wykończenie

Ostatnim elementem powiększenia tarasu jest mleczne szkło hartowane, którym pokryliśmy dach konstrukcji. Jest to świetne rozwiązanie ze względów funkcjonalnych i estetycznych.

Materiał jest wizualnie lekki. Nie przytłacza i wprowadza nowoczesny akcent. To dzięki niemu stworzyliśmy naturalne i integralne zadaszenie. Przedłużeniem tarasu właściciele zyskali komfortową przestrzeń do popołudniowego relaksu, w której mogą cieszyć oczy naturalną roślinnością, wypielęgnowanym ogrodem i zapachem róż, kwitnących w pobliżu.

Jeśli chcesz sprawdzić, jak funkcjonalne i eleganckie mogą być tarasy zadaszone drewniane, galeria dostępna na naszej stronie pozwoli Ci dostrzec wszystkie ich zalety. Znajdziesz u nas nowoczesne zadaszenia, wolnostojące pergole, a nawet opcje narożne, które potrafią nawet dwukrotnie powiększyć przestrzeń wypoczynkową.