Zadaszenie Tarasu

Taras drewniane zadaszenie

Nowocześnie z nutą klasyki, przytulnie, ale też minimalistycznie – ten dualizm najlepiej oddaje ciekawy charakter, jaki zyskał ten taras. Drewniane zadaszenie z lamelkami wprowadziło do przestrzeni intrygujący, elegancki i nietuzinkowy akcent. Zabudowa sprawiła, że ogród zyskał na unikalności.

Jednak nadrzędnym celem projektu była funkcjonalność, jaką miało nadać przestrzeni drewniane zadaszenie. Taras z lamelami pionowymi oraz elementami szklanymi dał właścicielom dodatkową strefę relaksu. Powiększył część wypoczynkową domu nie tylko o miejsce przydatne jedynie w upały. Taras, pionowe lamele z zadaszeniem szklanym można zamknąć, by ochronić przed chłodem jesiennych i wiosennych poranków.

Szkielet konstrukcji powstał z drewnianych belek w kolorze czarnego hebanowca, które pasują do stropu oraz stolarki okiennej głównego budynku. Oddają także charakter kamiennej, industrialnej podłogi w grafitowym odcieniu.

Każdy bok częściowo wypełniliśmy lamelami. Pionowe belki obracają się wokół podstawy, dzięki czemu można je zamknąć lub otworzyć. Zamknięte dają osłonę przed deszczem i wiatrem, a także przed słońcem.

Ciekawa jest też ich barwa, która ociepliła charakter, jaki ma ten taras. Drewniane zadaszenie z lamelami zyskało przytulny, nieco naturalny charakter dzięki surowej kolorystyce pionowych belek. Jasna sosna wizualnie jest niemal surowa. Ręczne szczotkowanie uwidoczniło sęki i słoje tak charakterystyczne dla dawnych desek używanych w altanach lub w domach. To nadaje konstrukcji przyjemnego, eklektycznego charakteru, przełamując pierwotny minimalizm.

Taras drewniane zadaszenie – Szkło w zabudowie ścian.

Pozostałe fragmenty ścian uzupełniliśmy przezroczystym szkłem hartowanym. Umieszczone na prowadnicach przesuwają się z łatwością, a wnętrze można otworzyć lub zamknąć w zależności od pogody i temperatury na zewnątrz. W ten sposób zwiększyliśmy możliwości użytkowe, jakie pierwotnie miał taras. Drewniane zadaszenie tarasowe zyskało też nowoczesnej lekkości.

Takie same funkcje pełni również przeszklony dach. Ekspozycja zabudowy na stronę północną spowodowała, że nie musieliśmy stosować najpopularniejszej, mlecznej opcji. Właściciele zdecydowali się na przezroczyste pokrycie wykonane z tego samego materiału co panele ścienne. Zapewnia osłonę przed deszczem i śniegiem, sprawiając, że we wnętrzu można liczyć  na komfortowe warunki do odpoczynku także przy mniej sprzyjającej aurze. Drewniane zadaszenie taras z lamelami pionowymi jest też osłoną dla mebli wypoczynkowych, co pozwala dłużej zachować ich nienaganny, elegancki wygląd.

Subtelnie oświetlone wnętrze jest idealnym miejscem nie tylko na spotkania rodzinne, ale także na romantyczny, piątkowy wieczór tylko we dwoje.

Dwukolorowe zadaszenie tarasu zrobione w innej tonacji kolorystycznej można zobaczyć w projekcie Zadaszenia tarasowe nowoczesne.