Zadaszenie Tarasu

Taras z drewnianym zadaszeniem

Tarasy drewniane zadaszone są funkcjonalne. Dają niemal nieograniczone możliwości dostosowania przestrzeni w ogrodzie do własnych potrzeb i wymagań. Mogą być zaprojektowane jedynie na okres wiosenno-letni lub też spełniać swoją rolę przez cały rok. Na tę drugą opcję zdecydowali się właściciele tej nieruchomości.

Konstrukcja

Szkielet wykonany został z drewna w kolorze jasnego orzecha. Barwa jest intensywna, ale nie dominuje w całym projekcie. Wszystko za sprawą rozmiarów, jakie ma to zadaszenie na taras rozsuwane.  “Wysunęliśmy” go nieco poza ścianę budynku. Dzięki temu właściciele zyskali kilka metrów kwadratowych dodatkowej przestrzeni, a taras z drewnianym zadaszeniem stał się przestronnym pokojem o funkcji jadalni i salonu. Kolumny pełnią rolę nie tylko nośną, ale też dekoracyjną. Głównym elementem konstrukcji jest bowiem transparentne szkło.

Taras z drewnianym zadaszeniem – przemyślana funkcjonalność

Boki uzupełniliśmy o przesuwne elementy wykonane z przezroczystego szkła hartowanego. Było to możliwe dzięki lokalizacji ogrodu. Tarasy drewniane zadaszone wyeksponowane na północ (tak jak w tym wypadku) wymagają rozwiązań umożliwiających jak najlepsze nasłonecznienie. Ekrany z przezroczystego szkła spełniają się w tej roli idealnie. Zimą pozwalają na ogrzanie wnętrza w środku. Dzięki temu ten taras drewniany z zadaszeniem może być strefą wypoczynkową właściwie przez cały rok. W mroźne dni wystarczy go dodatkowo ogrzać piecykiem elektrycznym lub gazowym. Aby zwiększyć funkcjonalność przestrzeni wypoczynkowej, ruchome elementy szklane umieściliśmy na prowadnicach. Można je rozsunąć, co zwiększa cyrkulację powietrza i otwiera na ogród zadaszenie tarasu. Rolety są nie tylko funkcjonalne. Są też niezwykle estetyczne. 

Nadają przestrzeni lekkości i minimalistycznego charakteru. Ponadto nie zasłaniają przepięknych widoków.

Barierą dla promieni słonecznych jest dach wykonany z mlecznego szkła hartowanego, które minimalizuje stopień nagrzania wnętrza w czasie upału. Rozprasza promienie słoneczne, tworząc w środku delikatny półcień. Dzięki niemu taras drewniany z zadaszeniem staje się prawdziwą oazą wypoczynku z przyjemnym mikroklimatem o każdej porze dnia i roku. Ze względu na te właściwości, często proponujemy mleczne szkło na tarasy drewniane. Zadaszenia tego typu sprawdzają się właściwie w każdej sytuacji. Są także estetyczne i designerskie. Zamiast zadaszenia ze szkła, dach może być otwarty tak jak w projekcie Nowoczesny dom z zadaszeniem. Jesteśmy pewni, że w takim miejscu niedzielne popołudnie, gdzie rodzice delektują się zielenią ogrodu i radosnym śmiechem dzieci, jest prawdziwą idyllą.