Zadaszenie Tarasu

Taras z zadaszeniem

Właściciele tej nieruchomości wymarzyli sobie zabudowany taras, który zapewni im elegancką przestrzeń do popołudniowych i wieczornych spotkań z przyjaciółmi i rodziną. Jako fani grilla chcieli mieć fantastyczne miejsce do delektowania się posiłkiem bez względu na pogodę. Zadaszenie na tarasie z płytek miało chronić samo urządzenie przed złymi warunkami. Zgodnie z ich marzeniami i oczekiwaniami, zabudowany taras powinien też pełnić rolę prywatnej strefy relaksu, w której właściciele mogliby delektować się ciszą, spokojem i smakiem porannej kawy. Taras z zadaszeniem i lamelami pionowymi spełnia wszystkie te wymagania, zwiększając dodatkowo funkcjonalność przestrzeni, a także podnosząc komfort właścicieli.

Taras z zadaszeniem z lamelami – drewno w roli głównej

Zadaszenie na taras z płytek wpisane zostało w dwie ściany budynku, które stanowią jego boki. Przy jednej ze ścian wygospodarowaliśmy praktyczną wnękę przeznaczoną na wielofunkcyjnego grilla. Usytuowanie blisko części “gościnnej” pozwala właścicielom uczestniczyć w rozmowach. Ukrycie urządzenia na tarasie z zadaszeniem szklanym chroni go przed deszczem oraz chłodem i śniegiem w okresie zimowym. Właściciele po zakończeniu sezonu nie muszą chować grilla do pomieszczenia gospodarczego. To kolejna, istotna zaleta tego rozwiązania.

Szkielet tarasu z zadaszeniem i lamelami pionowymi wykonany został z drewna w kolorze orzecha. Barwa jest wyrazista, a naturalny charakter podkreślają widoczne, intensywne słoje i sęki. Efekt ten uzyskaliśmy poprzez ręczne szczotkowanie każdego elementu. Istotnym punktem designu są pionowe, ruchome lamele w rogach dwóch ścian zabudowy. Pełnią głównie funkcję dekoracyjną. Taki taras z zadaszeniem i lamelami pozwala zachować proporcje przy dużej zabudowie. To wpływa na estetykę całej aranżacji. Poza funkcją ozdobną, elementy te mają także swoje zalety użytkowe. Zabudowanie nimi jednej ściany chroni przed zachodzącym słońcem. Tym samym taras z zadaszeniem i lamelami pionowymi zwiększa komfort podczas popołudniowego odpoczynku. Belki można otworzyć, zapewniając cyrkulację powietrza.

Taras z zadaszeniem i szkłem

Aby powiększyć powierzchnię użytkową, zabudowany taras “wyprowadziliśmy” poza dom. Ściany w tej części pokryliśmy przezroczystym szkłem hartowanym. Jego zadaniem jest ochrona przed wiatrem, który od wschodniej strony bywa uciążliwy. Transparentne ściany nie zasłaniają widoku na otwarte, zielone otoczenie.

Jeden ze szklanych fragmentów jest przesuwny, co pozwala na otwarcie wnętrza przy spokojniejszej aurze pogodowej. Szklane przesuwne panele zastosowane są też w konstrukcji Tarasowe zadaszenie z lamelami, gdzie szkła jest więcej niż lamel. Taras z zadaszeniem i szkłem zyskał dodatkową przestrzeń – idealną na enklawę spokoju i relaksu po pracy lub przy filiżance kawy o poranku. Właściciele mogli odhaczyć kolejny punkt na liście swoich życzeń. W dachu wykorzystaliśmy mleczną opcję, która idealnie chroni przed intensywnym, południowym słońcem. Absorbuje część promieni, ale nie zasłania światła. Taras z zadaszeniem szklanym jest przyjemną strefą relaksu właściwie od pierwszych minut o poranku aż do późnego wieczora.

Wnętrze tarasu

W głównej części tarasu z zadaszeniem i lamelami zainstalowaliśmy również dyskretne oświetlenie led. Energooszczędne lampy wprowadzają przyjemną, relaksującą atmosferę już po zapadnięciu mroku. Taki zabudowany taras zyskuje na funkcjonalności. Spotkania przy grillu mogą trwać teraz do późnych godzin nocnych, a nawet do samego rana.