Lamelowe zadaszenie tarasu z drewna, przeciwsłoneczne.

Zadaszenia tarasowe

Zadaszenie lamelowe tarasu

Tę zabudowę charakteryzuje minimalizm i funkcjonalność. Zadaszenie lamelowe tarasu 2×4 wpisaliśmy w dwie ściany budynku, aranżując niewykorzystaną do tej pory wnękę. W ten sposób zwiększyła się przestrzeń wypoczynkowa salonu, z którym łączy się zabudowa.

Właściciele zdecydowali się na proste zadaszenie tarasu. Drewno ma jasny, złoty odcień dębu, który w promieniach słońca przybiera barwę od miodowej po jasnożółtą. To zwiększa jego dekoracyjny charakter.

Szkielet konstrukcji uzupełniliśmy drewnianymi panelami ruchomymi z poziomymi żaluzjami. Wąski bok zabudowany został całkowicie, natomiast na froncie dwa panele zajmują ok. 40% długości ściany.

Żaluzje do ogrodu są przede wszystkim funkcjonalne. Chronią przed słońcem, co było istotnym wyznacznikiem przy tej realizacji. Ogród bowiem wyeksponowany jest na stronę południową i zachodnią, co gwarantuje przestrzeń skąpaną w słońcu. Zadaszenie lamelowe tarasu z drewna wprowadza przyjemny półcień. Jednocześnie stale otwarte żaluzje do ogrodu zapewniają cyrkulację powietrza, co jest niezbędne w trakcie upałów.

Ruchome panele można ustawić w zależności od lokalizacji słońca.

Zadaszenie lamelowe tarasu drewniane i żaluzje do ogrodu zwiększają prywatność i intymność przestrzeni, odgradzając ją od sąsiedniej nieruchomości, znajdującej się w bliskiej odległości od domu oraz ogrodzenia.

Dach jest otwarty. Tworzą go belki drewniane, stanowiące element dekoracyjny konstrukcji. To zadaszenie lamelowe tarasu 2×4 znajduje się bezpośrednio pod dachem budynku, który daje wystarczającą osłonę przed letnim deszczem oraz promieniami południowego słońca.

Powstałe zadaszenie lamelowe tarasu z drewna stworzyło przyjemną, komfortową przestrzeń idealną na rodzinny odpoczynek i wspólne, niedzielne posiłki w otoczeniu wypielęgnowane zieleni.