Zadaszenie Tarasu

Zadaszenie na taras

Właściciele tej nieruchomości marzyli o dodatkowym miejscu na spotkania przy grillu, które stały się u nich obowiązkowym punktem niemal każdego, letniego weekendu. Ich zadaszenie na taras drewniane miało być elegancką przestrzenią, która sprawi, że posiłki z rodziną i przyjaciółmi nabiorą wyjątkowego charakteru. Ażurowe zadaszenie tarasu spełniło wszystkie te oczekiwania. Szkielet konstrukcji powstał z drewna w ciemnym odcieniu mlecznej czekolady. Barwa pasuje do stolarki okiennej. Jest jednocześnie wyrazista i elegancka.

Takie zadaszenie uzupełniliśmy trzema przesuwnymi panelami drewnianymi z poziomymi żaluzjami. Dzięki temu ażurowe zadaszenie tarasu zwiększyło funkcjonalność. Ponadto drewniane elementy, przesuwane na prowadnicach, można ustawić względem położenia słońca, zapewniając cień tam, gdzie jest najbardziej potrzebny. Taki efekt uzyskaliśmy np. przy realizacji Nowoczesny taras

Zadaszenie na taras z drewna wykończyliśmy dachem z mlecznego szkła hartowanego. Jest to jedno z najlepszych rozwiązań. Chroni przed promieniami słońca w południe, zwiększając komfort odpoczynku w upalne dni. Zapewnia schronienie przed deszczem – nie tylko właścicielom, ale także meblom. Zadaszenie na taras ze szkłem jest też wizualnie lekkie. Jest to istotne przy dużych powierzchniach zabudowy, a taki właśnie jest ten projekt. W przestronnej przestrzeni, jaką stworzyło to zadaszenie na taras, znalazło się miejsce na wielofunkcyjnego grilla. Dzięki temu urządzenie jest chronione przed deszczem. Bliska lokalizacja do strefy jadalnianej pozwala właścicielom aktywnie uczestniczyć w rozmowach rodziny i przyjaciół.   Po Ażurowe zadaszenie tarasu stało się idealnym miejscem na wspólne posiłki zarówno w słoneczne, jak i w bardziej pochmurne dni.