Zadaszenie tarasu pergolą ze szkłem przezroczystym

Zadaszenia tarasowe

Zadaszenie pergola ze szkłem przezroczystym

Połączenie klasyki z nowoczesną funkcjonalnością – tak w skrócie można określić ten taras drewniany. Zadaszenie idealnie komponuje się w tradycyjny styl budynku, jednak posiada nowatorskie rozwiązania, które nie tylko poprawiają jego użytkową stronę, ale wpływają również na efekty wizualny. Dzięki temu to zadaszenie pergola ze szkłem przezroczystym przy domu jest świetnym miejscem na popołudniowy relaks, zabawę dzieci na świeżym powietrzu nawet w czasie deszczu i na spotkania w większym gronie.

Zadaszenie pergola ze szkłem przezroczystym – nowoczesna odsłona klasycznego drewna

Konstrukcję tworzą belki drewniane w kolorze orzecha. Barwa pasuje zarówno do elementów wykończeniowych, jak i do elewacji domu wykonanej z surowej, czerwonej cegły.

Do szkieletu dodaliśmy istotne, nowoczesne elementy. Jednym z nich są ruchome panele wypełnione drewnianymi, poziomymi żaluzjami. Ich głównym zadaniem jest ochrona przed promieniami, co wpływa na funkcjonalność tego zadaszenia tarasu. Pergola wprowadza do środka cień, dzięki możliwości ustawienia paneli względem położenia słońca. To istotne ze względu na lokalizację, jaką ma to zadaszenie. Pergola ze szkłem przezroczystym z ażurami wyeksponowana jest bowiem na stronę zachodnią, więc słońce operuje tu w godzinach przeznaczonych na odpoczynek.

Taras drewniany – zadaszenie szklane lekką kropką nad “i”

Jeszcze większą funkcjonalność zapewnia dach, którym wykończyliśmy to zadaszenie tarasu. Pergola zamknięta została od góry elementami z przezroczystego szkła hartowanego. Jest to nowoczesne rozwiązanie, które wpuszcza światło do wnętrza.

Sprawia, że zadaszenie pergola ze szkłem przezroczystym wysoka jest wizualnie lekka. W ten sposób zachowaliśmy proporcje całego domu.

Szklany dach chroni nawet przed intensywnym deszczem. Pozwala więc korzystać z tarasu i ogrodu także w,pochmurne popołudnia. Miało to ogromne znaczenie dla właścicieli – szczęśliwych rodziców kilkulatków, którzy chcieli zapewnić im kącik do zabawy, a sobie oazę relaksu, w której rodzina będzie mogła być razem. Zadaszenie pergola ze szkłem przezroczystym przy domu spełnia wszystkie te oczekiwania, marzenia i potrzeby.