Zadaszenie Tarasu Narożnego

Zadaszenie pergoli tarasowej

W tej realizacji minimalizm i tradycja idą ze sobą pod rękę. Uzupełniają się, tworząc ciekawe zadaszenie pergoli tarasowej narożnej. Zabudowa powiększyła taras, zorganizowała przestrzeń w ogrodzie i stała się kropką nad “i” w jego aranżacji. Powstało przestronne miejsce nie tylko do odpoczynku i wyciszenia, a także do gwarnych spotkań z przyjaciółmi. W projekcie dominuje drewno. Szkielet wykonany został z belek w ciepłym kolorze orzecha. Aby zadaszenie pergoli tarasowej w ogrodzie wyglądało naturalnie, każdy element był ręcznie szczotkowany. Ten zabieg spowodował, że sęki i słoje są kontrastowe i wyraziste.

Na ścianach konstrukcji zastosowaliśmy wielofunkcyjne panele drewniane z poziomymi ażurami. Dzięki nim pergola drewniana zadaszona zyskuje indywidualny charakter. Nabiera wyrazu i intensywności. Idealnie komponuje się z eklektycznym, przestronnym domem. 

Panele zwiększają też stabilność konstrukcji.

W rogach ścian ekrany są nieruchome. Od frontu uzupełniliśmy je o przesuwne części w formie drzwi. Zadaszenie pergoli terasowej z drzwiami drewnianymi zwiększa prywatność na tarasie, który od tej strony graniczy z kolejną posesją. Takie rozwiązanie zapewnia poczucie prywatności zarówno podczas odpoczynku w poniedziałkowe popołudnie, jak i w trakcie koleżeńskich, piątkowych spotkań.

Zadaszenie pergoli – dach ze szkła

Koniecznym elementem w zabudowie tarasu jest też dach wpływający na funkcjonalność, jaką ma każda pergola ogrodowa. Zadaszenie w tym projekcie wykonane zostało z mlecznego szkła hartowanego. Jest to najczęściej wybierana opcja ze względu na zalety i uniwersalizm. Mleczne zadaszenie pergoli tarasowej narożnej sprawia, że przestronna konstrukcja nabiera wizualnej lekkości. Dach wpuszcza do środka światło, a jednocześnie absorbuje część promieni, dzięki czemu wnętrze nie nagrzewa się nawet w upały, a pergola drewniana zadaszona staje się przyjemnym miejscem relaksu przez cały dzień.

Konstrukcja pergoli ale bez szkła w dachu stanowi doskonałe rozwiązanie do rozwijanego materiału. Projekt Zadaszenie pergola z drewna jest tego przykładem.

Zadaszenie pergoli tarasowej w ogrodzie chroni też przed deszczem. Dzięki temu wypoczynek w ogrodzie jest możliwy bez względu na pogodę. Stanowi też ochronę dla mebli ogrodowych. Dzięki temu właściciele mogli bez obaw postawić na zestawy wypoczynkowe, tapicerowane, by stworzyć z pergoli drewnianej zadaszonej elegancką przestrzeń do spotkań przy kawie.