Zadaszenie Tarasu

Zadaszenie przed domem

Tarasy przed domem z zadaszeniem są funkcjonalne i estetyczne. Nie tylko zwiększają komfort odpoczynku, ale też podnoszą wartość nieruchomości. Zdobią posesję, stanowiąc ciekawą, elegancką formę, która podkreśla charakter aranżacji całej przestrzeni. Wszystkie te zalety ma to zadaszenie przed domem. Nowoczesne i praktyczne tchnie nutką klasycznej elegancji dzięki dominacji elementów drewnianych. Szkielet powstał z belek w wyrazistym odcieniu orzecha. Wrażenie naturalności osiągnęliśmy, uwidaczniając słoje i sęki. Efekt ten powstał w wyniku ręcznego szczotkowania każdego elementu.

Ważnym punktem designu są drewniane panele stałe (w rogach każdej ze ścian) oraz ruchome (we frontowej części zadaszenia przed domem). To one zwiększają funkcjonalność przestrzeni wypoczynkowej. Zadaszenie przed domem ze ścianami ażurowymi stało się zupełnie prywatną enklawą, odizolowaną od sąsiednich działek. Panele drewniane zapewniają poczucie prywatności, które jest niezbędnym warunkiem pełnego relaksu.

Drewniane ekrany jako ochrona przed słońcem

Chronią też przed słońcem. Takie rozwiązania są istotne, jeśli tarasy zadaszone wyeksponowane są na strony bardziej nasłonecznione. Tak jest w tym przypadku. Frontowa część wychodzi na zachód, zatem promienie padają na ogród już od wczesnych godzin popołudniowych. Zmniejszało to komfort wypoczynku w czasie, w którym właściciele najbardziej go potrzebowali. Zadaszenie przed domem ze ścianami ażurowymi rozwiązało ten problem. Drewniane, stałe żaluzje wprowadzają do wnętrza cień, a zsunięcie ruchomych części nie zmniejsza cyrkulacji powietrza. Ściany boczne uzupełniliśmy niewielkimi elementami z przezroczystego szkła hartowanego, które pełnią funkcję dekoracyjną. Dzięki nim tarasy zadaszone zyskują lekkości i bardziej nowoczesnego charakteru.

Zadaszenie przed domem ze ścianami ażurowymi zamknęliśmy dachem wykonanym z mlecznego szkła hartowanego. Jest ono jednym z bardziej praktycznych i funkcjonalnych rozwiązań. Wpuszcza do wnętrza światło, ale absorbuje część promieni, zapobiegając nagrzewaniu. Chroni przed południowym słońcem. Zwiększa więc wartość użytkową, jaką mają takie tarasy przed domem z zadaszeniem, gdyż umożliwia wypoczynek także w godzinach największej operacji słońca.

Zabudowa ścian może być inna np Tarasowe zadaszenie z lamelami. Takie tarasy zadaszone są także świetną ochroną dla mebli ogrodowych. Zabezpieczają przed działaniem deszczu, śniegu i promieni słonecznych. Przedłużają ich żywotność i zmniejszają konieczność konserwacji drewnianych zestawów wypoczynkowych. Mebli nie trzeba także chować na okres zimowy. Właściciele tej nieruchomości zyskali dodatkową przestrzeń idealną do odpoczynku w ogrodzie bez względu na aurę za oknem. Wybierając to zadaszenie przed domem nowoczesne, stworzyli enklawę prywatności. W takim miejscu niedzielna, poranna kawa pita jeszcze w piżamie smakować musi wyjątkowo orzeźwiająco.