Zadaszenie Tarasu

Zadaszenie tarasowe na balkonie

Uwielbiamy takie przedsięwzięcia – nietuzinkowe, intrygujące i pomysłowe. Marzeniem właścicieli tej nieruchomości nie było tradycyjne zadaszenie tarasu. Ogród zimowy na balkonie – taki był ich pomysł na uatrakcyjnienie i powiększenie przestrzeni domowej. Co więcej, nie miał on znajdować się na parterze, ale na piętrze i stanowić integralną część sypialni. Spełniliśmy wszystkie te wymagania, tworząc minimalistyczne, ale urokliwe zadaszenie tarasowe na balkonie ze szkła.

Minimalistyczna elegancja

Konstrukcję oparliśmy na istniejącej ścianie budynku. Drewniany szkielet pomalowany został laminatem w kolorze RAL 7016. Antracytowa barwa nadaje mu nowoczesnego, minimalistycznego i lżejszego charakteru, co istotne przy tworzeniu tak specyficznej zabudowy, jaką jest zadaszenie nad tarasem. Zdjęcia obrazują, jak doskonale zabudowa komponuje się z kolorystyką elewacji budynku, tworząc integralną całość z domem.

Zadaszenie tarasu na balkonie – funkcjonalne przeszklenie

Chcąc stworzyć zadaszenie tarasu ogród zimowy całoroczny, musieliśmy odpowiednio zamknąć wnętrze, jednocześnie dając właścicielom możliwość podziwiania pięknych widoków rozciągających się z balkonu. Jedynym, słusznym rozwiązaniem było szkło hartowane. Wybór padł na wersję o lekko szarym wybarwieniu, która pasuje do konstrukcji. Jednocześnie zwiększa komfort korzystania z wnętrza w upalne dni, gdyż ciemne przeszklenie tworzy przyjemny półcień. Takie zadaszenie na balkonie ze szkła było możliwie dzięki lokalizacji nieruchomości. Balkon wyeksponowany jest na stronę północną, czyli dociera do niego mniej naturalnego światła. Dlatego szklany jest również dach tego zadaszenia tarasu. Ogród zimowy całoroczny wymaga bowiem światła słonecznego także w chłodniejsze dni.

Zadaszenie na balkonie system szklenia

Większość przeszklonych elementów jest stała. Jedynie niewielki fragment we frontowej części jest przesuwny, co pozwala otworzyć wnętrze w cieplejsze dni i zapewnić przyjemną cyrkulację powietrza. Aby zabezpieczyć tę część, zastosowaliśmy szklaną, minimalistyczną balustradę obejmującą jedynie ruchomy element. Takie zadaszenie tarasowe na balkonie z balustradą zapewnia całkowite bezpieczeństwo, a jednocześnie zachowuje swój ciekawy, nowoczesny design.

Projekt stworzył właścicielom dodatkową, rozległą i komfortową przestrzeń do wypoczynku. Integracja z sypialnią zapewnia im intymność i poczucie prywatności.

Poranna kawa z widokiem na ośnieżone pagórki w takim miejscu to kwintesencja idealnego początku dnia. Do projektów ze szkłem przeźroczystym polecamy materiałowe zasłony i podwieszany pod szkłem materiał. Projekt Zadaszenie tarasu z materiału pokazuje możliwości aranżacji. Aranżację wnętrza można również zobaczyć w projekcie Narożna altana z pergolą.