Zadaszenie Tarasu

Zadaszenie tarasu połączone pergolą

Och, jak my lubimy takie przedsięwzięcia! W rzeczywistości jest to projekt trzech konstrukcji. Jest tu jedna pergola łącząca dwa tarasy. Było to olbrzymie wyzwanie, które wymagało przemyślanego designu. Udało nam się zachować wizualną równowagę z budynkiem, tworząc nowoczesny i niezwykle funkcjonalne zadaszenie tarasu połączone pergolą.

Zadaszenie tarasu połączone pergolą, sposobem na minimalistyczną lekkość.

Pomimo swoich rozmiarów to zadaszenie tarasów połączone z pergolą nie zaburza synergii, ale współgra z całym domem. Dlatego zabudowa jest wizualnie lekka. Efekt ten osiągnęliśmy poprzez stworzenie konstrukcji z belek w kolorze orzecha w czekoladowo-pomarańczowym odcieniu. Barwa jest tradycyjna, co wprowadza atmosferę przytulności. Jednocześnie pasuje do elementów wykończenia domu – dachu oraz rynien. Jest kontrastową przeciwwagą dla jasnej, drewnianej podłogi oraz stolarki okiennej. Różne odcienie współgrają ze sobą, tworząc spójną kompozycję.

Jest pięknie!

Gotowy taras drewniany z zadaszeniem znajduje się od frontu budynku oraz po przeciwległej stronie – w ogrodzie. Oba są przestronne i połączone z salonem w domu. Niezmiernie powiększają część wypoczynkową, tworząc z nią integralną całość Służą do relaksu popołudniami oraz do urządzania nieformalnych przyjęć i spotkań z przyjaciółmi. Ważnym elementem konstrukcji są żagle przeciwsłoneczne. Zadaszenia tarasów stały się dzięki nim bardziej komfortowe w użytkowaniu. Materiał ukryty jest w kasetonach. Można go swobodnie rozwinąć w upalne dni. Żagle przeciwsłoneczne zamontowane zostały od strony zachodniej. Dzięki czemu dają przyjemną ochronę przed intensywnym słońcem w upalne i bezchmurne popołudnia. Funkcjonalność zwiększa też dach.

Aby utrzymać minimalistyczny charakter zabudowy, postawiliśmy na przezroczyste szkło hartowane. Niemal niewidoczny materiał nadaje konstrukcji niesamowitej lekkości. Co więcej, jest wytrzymały i całkowicie bezpieczny. Zapewnia ochronę przed deszczem, dzięki czemu właściciele mogą cieszyć się relaksem na świeżym powietrzu także podczas wiosennej mżawki. Jest to też dodatkowa ochrona dla mebli ogrodowych zarówno przed działaniem wilgoci, jak i słońcem. Dzięki niemu gotowy taras drewniany z zadaszeniem stał się miejscem, z którego można korzystać od wczesnej wiosny aż do jesieni.

Pergola – ważny element dekoracyjny

Pergola łącząca dwa tarasy biegnie wzdłuż trzeciej ściany domu. Jest węższa niż dwie pierwsze zabudowy. Konstrukcją wykonana została z belek drewnianych dokładnie w tym samym kolorze. To jedyne jej elementy. Jest to bowiem otwarta przestrzeń bez ścian i dachu.

Taki projekt wymaga zbudowania pomysłu oraz perfekcyjnego zrealizowania całości prac. Zobacz jak wygląda proces produkcji 

Pergola łącząca dwa tarasy pełni rolę dekoracyjną. Ponadto pozwala wprowadzić do projektu niezbędną symetrię. Zwiększa tym estetykę wykończenia. Rozwiązuje też dylemat: taras zadaszony czy odkryty, z którym na początku mierzyli się właściciele nieruchomości. Teraz mają do dyspozycji ogromną przestrzeń, która zdobi dom, podnosi jego wartość rynkową i zwiększa funkcjonalność. Dzięki niej mogą cieszyć się odpoczynkiem w ogrodzie, podziwiając otaczający ogród i dzieląc tę radość z najbliższymi i przyjaciółmi.

Pomysłowe projekty w naszym wykonaniu to również Domek altana ogrodowa lub Zabudowa altany ogrodowej w których zastosowane są nieszablonowe rozwiązania.

Jesteśmy pewni, że letnie spotkania przy grillu stały się tu codziennością.