Zadaszenie Tarasu

Zadaszenie tarasu z lamelami

Mały dom z zadaszonym tarasem, który będzie idealnym, funkcjonalnym i komfortowym miejscem na odpoczynek w ogrodzie – oto marzenie właścicieli tej nieruchomości. Jednym z problemów, który nasz projekt miał rozwiązać, była lokalizacja. Zadaszenie tarasu z lamelami zwrócone jest na południowy-zachód, co oznacza stałą ekspozycję na słońce. Uniemożliwiało to korzystanie z otwartej przestrzeni w upalne dni. Kolejnym wyzwaniem było zapewnienie właścicielom prywatności. Odległość od sąsiedniej działki jest niewielka, a to burzyło komfort rodzinnego odpoczynku. Oba te problemy udało nam się rozwiązać, tworząc klasyczne, ale jednocześnie lekkie zadaszenie tarasu z drewna klejonego.

Zadaszenie tarasu drewniane – tradycja i nowoczesność w jednym rozwiązaniu

Szkielet powstał z belek w jasnym, złocistym kolorze dębu. To on nadaje tej klasycznej zabudowę nowoczesnej lekkości, dzięki której nie przytłacza ona stosunkowo niewielkiego ogrodu. Barwa idealnie dopasowana jest do elementów dekoracyjnych elewacji budynku oraz stolarki okiennej i drzwiowej. Dzięki temu dom i taras z kostki z zadaszeniem tworzą spójną całość, co wpływa na estetykę aranżacji. Funkcjonalność przestrzeni zwiększają lamele. Te pionowe elementy pokrywają jedną, boczną ścianę oraz fragment frontowej części. Są ruchome względem dolnej, mniejszej podstawy. Można je otworzyć lub zamknąć, stąd wynika kilka istotnych funkcji. Dzięki nim właściciele zyskali prywatne zadaszenie tarasowe. Lamele całkowicie zamknięte zapewniają izolację od sąsiedniej działki oraz od jej właścicieli. Chronią też przed słońcem. Tworzą przyjemny cień wewnątrz. Dzięki nim zadaszenie tarasu drewniane stało się miejscem, z którego rodzina może korzystać nawet w upalne dni. Zadaszenie pergoli z lamelami jest też dekoracyjne. Przestrzeń zyskuje nowoczesnego charakteru o niepowtarzalnym designie.

Obrotowe lamele mają na celu osłonę przed słońcem oraz tworzenie przyjemnego półcienia. Ich kolejnym zadaniem jest odizolowanie właścicieli od sąsiedniej działki.

Aby zamknąć przestrzeń od góry, wykorzystaliśmy mleczne szkło hartowane. Jest ono wytrzymałe na trudne warunki atmosferyczne. Łatwo utrzymać je w czystości, a wybarwienie jest praktyczne w upalne dni. Hamuje promienie słoneczne, wprowadza delikatny półcień i zapobiega nagrzewaniu wnętrza. Zamiast szkła mlecznego można zastosować szkło przeźroczyste. Tak jak zostało to zrobione w projekcie Nowoczesne zadaszenie pokryte szkłem.

Ponadto upiększa zadaszenie tarasowe. Konstrukcja drewniana zyskuje nowoczesnego charakteru oraz dodatkowej lekkości. Zachwycająca jest również aranżacja przestrzeni. Meble wypoczynkowe stworzyły dodatkowy salon, modyfikując nieco charakter, jaki ma tradycyjna wiata. Dom z zadaszonym tarasem zyskał dodatkową strefę relaksu zarówno nieformalnego w gronie najbliższych i przyjaciół, jak i bardziej oficjalnych spotkań z dawno niewidzianymi członkami rodziny.