Zadaszenie tarasu

Zadaszenie z zabudową ścian

Elegancka czerń i lekkie szkło.

To zadaszenie prezentuje się fantastycznie w minimalistycznym ogrodzie. Jego prostota doskonale współgra z budynkiem. Przestronny taras nie przytłacza przestrzeni. Jednocześnie znacznie zwiększa jej funkcjonalność.

Przestronne zadaszenie z zabudową ścian lamelami powstało na tarasie na niewielkim podwyższeniu. Podstawą filarów nośnych jest niższy stopień, co pozwoliło nam optymalnie wykorzystać dostępne miejsce.

Szkielet konstrukcji wykonany jest z drewna, któremu finalnie nadaliśmy czarny odcień. Intensywna barwa sprawia, że zadaszenie z zabudową tarasu pasuje do charakteru głównego budynku. Zgrywa się z dachówką, stolarką, a także szarą kostką wyłożoną na podłodze.

Boki szkieletu wypełniliśmy częściowo ruchomymi lamelami drewnianymi w tym samym kolorze co belki nośne oraz przesuwnymi panelami wykonanymi z przezroczystego szkła hartowanego. To połączenie fantastycznie podkreśla nowoczesny charakter ogrodu.

zadaszenie z zabudową ścian lamelami
zadaszenie z zabudową ścianek

Ważna jest także funkcjonalność, jaką może pochwalić się takie zadaszenie z zabudową ścian lamelami. Pionowe elementy obracają się wokół podstawy. Można je zamknąć, osłaniając wnętrze przed intensywnym słońcem, wiatrem, deszczem, a także wzrokiem postronnych osób.

Tymczasem przesuwne elementy szklane nadają zabudowie lekkości. Pozwalają też rozjaśnić wnętrze. “Otwierają” je na ogród i umożliwiają cieszenie się jego widokiem – zielenią traw, zapachem róż i śpiewem ptaków. Elementy na prowadnicach można łatwo rozsunąć lub zsunąć.

Mleczne szkło na dachu wprowadza do wnętrza delikatny półcień, chroniąc przed południowym słońcem i zbytnim nagrzaniem. Jest też świetną osłoną dla mebli ogrodowych przed deszczem i śniegiem, co wydłuża ich żywotność.

Zadaszenie z zabudową ścian lamelami jest funkcjonalną i elegancką przestrzenią, która umożliwia korzystanie z tarasu przez większą część roku. Właścicieli zaprojektowali wnętrze w formie salonu zewnętrznego, w którym znalazło się miejsce na wygodne meble wypoczynkowe. Zadaszenie z zabudową ścian stało się przyjemnym miejscem na popołudniową kawę i na spotkanie z przyjaciółmi przy grillu, który stanął niedaleko tarasu.

Stosując różne rozwiązania na zadaszenia tarasu trzeba wziąć pod uwagę wszelkie funkcjonalności Ta konstrukcja miała za zadanie osłonić inwestorów od słońca, projekt Zadaszenie tarasu z pergolą, miał jednak pozwolić na swobodne obcowanie z naturą.