soltis perform 92 i veozip

Screeny materiałowe na taras.

Coraz częściej stosowanym systemem zabudowy ścian konstrukcji zadaszenia tarasu, altany czy ogrodu zimowego są materiałowe screeny. Systemy te pozwalają na osłonięcie wnętrza pomieszczenia od promieniowania słonecznego oraz zabezpieczenie przed małym wiatrem. Najczęściej stosowane są w konstrukcjach aluminiowych. ale również w wypełnieniu otworów okiennych zamiast rolet zewnętrznych. System ich działania oparty jest o ten sam system co stosowany jest w roletach wewnętrznych. Tkanina jest nawijana na rurę a prowadnice utrzymują ją w jednej płaszczyźnie. Chcemy przedstawić trzy systemy zewnętrznych screenów materiałowych które zostały zaadaptowane z konstrukcji aluminiowych i umieszczone w naszych konstrukcjach wykonanych z drewna klejonego BSH. Na poniższej grafice przedstawione są główne cechy systemu.

O pozostałych systemach pisaliśmy we wpisie Pionowe lamele, ekrany szklane czy drewniane?

Korzyści ze screenów materiałowych zewnętrznych

System screen M ZIP?

System Screen M ZIP to najnowsze rozwiązanie w naszej ofercie pozwalające na zacienienie przestrzeni pod zadaszeniem tarasu. Jako, że jest to produkt dedykowany do zacieniania przeszkleń o dużych powierzchniach, doskonale spełnia swoją rolę w konstrukcjach oferowanych przez naszą firmę. Jest to system  innowacyjny w którym zastosowana została na brzegach tkaniny technologia z zamka błyskawicznego. Dwuczęściowe prowadnice boczne są  zintegrowane z tkaniną, co daje gwarancję doszczelnienia i ochronę wnętrza przed insektami. Dodatkowo zastosowane tutaj rozwiązanie gwarantuje, że materiał jest odpowiednio osadzony w prowadnicy z odpowiednim stopniem naprężenia. Dlatego chroni ją zwłaszcza przed wiatrem. Pomimo wszystko zalecamy aby przy dużym natężeniu wiatru screeny materiałowe otwierać. Mechanizm oferujemy w wersji podtynkowej, nadstawnej oraz adaptacyjnej. W zależności od  wariantu mechanizmu dostępne są elementy konstrukcyjne wykonane z blachy aluminiowej, PVC bądź ekstrudowanego aluminium. Zastosowanie aluminium zapewnia wytrzymałość przez lata użytkowania, ponadto umożliwia polakierowania na  dowolny kolor z palety RAL tym samym dopasowanie przesłony do stolarki okiennej bądź fasady budynku. W przeciwieństwie do innych produktów dostępnych na rynku, tego typu, screen M ZIP został wyposażony w obsadkę teleskopową, zapewnia ona prosty i  szybki montaż oraz demontaż przesłony. Jak również bezkolizyjny dostęp dla serwisantów. W tym rozwiązaniu niestety brak jest możliwości zastosowania sterowania ręcznego. Maksymalne wymiary przesłon M ZIP to 5000 x 5000 mm (maks. 16 m2 )..

System Screen M ZIP

System screen M TYPE

System Screen M TYPE  to najczęściej wykorzystywany system w grupie przesłon przeciwsłonecznych typu screen. Jest on przeznaczony zarówno do zastosowania w obiektach użyteczności publicznej, jak również w nowoczesnym budownictwie mieszkaniowym. My dostosowaliśmy drewniane zadaszenia tarasu do możliwości zainstalowania tego typu osłon, podnosząc mocno funkcjonalność konstrukcji. Produkt ten dobrze redukuje ilość światła bez konieczności całkowitego rezygnowania z naturalnego światła. Dzięki temu stanowi optymalną osłonę przed promieniowaniem podczerwonym i nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń. Jest to system w którym brak jest bezpośredniego połączenia tkaniny z prowadnicą. System ten dostępny jest w wersji podtynkowej, nadstawnej oraz adaptacyjnej. W zależności od wybranego produktu, dostępne są elementy konstrukcji wykonane z blachy aluminiowej, PVC bądź ekstrudowanego aluminium. Elementy te w większej części zaadoptowane są z systemu Screen M ZIP. Rozwiązanie to zostało także wyposażone w obsadkę teleskopową do  rury nawojowej, pozwalając na szybki montaż lub  demontaż przesłony. Podobnie do systemu M ZIP zapewnia on bezinwazyjny dostęp serwisowy. W systemie nie ma możliwości zastosowania sterowania ręcznego. Maksymalne wymiary to 5000 x 5000 mm (maks. 16 m2 )

System screen M EKO

System Screen M EKO to najtańsze rozwiązanie w naszej ofercie. Niskobudżetowe stworzone z myślą o inwestorach posiadających mniejsze wymagania. Przesłony te sprawdzą się w tańszych konstrukcjach, które potrzebują stałej ochrony przeciwsłonecznej, ale nie wymagają automatyki. Cechą charakterystyczną systemu jest ręczne sterowanie mechanizmem przy użyciu systemu sprężynowego. Zastosowano w nich intuicyjny mechanizm wygodnego zamykania i otwierania AluClick, co sprawia, że jej użytkowanie jest bardzo proste i nie wymaga dużego nakładu sił. Podczas zamykania wystarczy delikatnie nacisnąć listwę dolną aż usłyszymy charakterystyczne klikniecie. System dostępny jest w wersji adaptacyjnej i podtynkowej. W zależności od wybranego wariantu produktu, w ofercie dostępne są elementy konstrukcyjne wykonane z blachy aluminiowej, PVC bądź ekstrudowanego aluminium. Screen M EKO wyposażone jest w prowadnicę, która jest zintegrowana z tkaniną, chroniąc dodatkowo wnętrze przed dostępem dla insektów. Maksymalne wymiary to 2000 x 2500 mm

System screen M EKO

Screeny materiałowe na taras – dostępne kolory tkanin

Kolory Soltis Horizon 86
Kolory Soltis Perform 92
Kolory Soltis Perform 92 oraz Soltis VeoZIP

Screeny materiałowe na taras – podsumowanie

Jak można zauważyć, screeny materiałowe na taras nie muszą być używane jedynie w konstrukcjach aluminiowych. Dostosowanie konstrukcji drewnianych do tych systemów również jest możliwe. Screeny materiałowe są nowoczesnym rozwiązaniem zabudowy ścian, pozwalającym na osłonę przed słońcem i wiatrem. Przy zastosowaniu odpowiedniej tkaniny uzyskana jest również osłona przed deszczem. Systemy takie jak Screen M ZIP czy M EKO dodatkowo pozwalają na osłonięcie przestrzeni przed insektami. Należy jednak pamiętać, że nie jest to system tak trwały i wytrzymały jak systemy osłon drewnianych czy szklanych, a przy zagrożeniu wiatrem o większym natężeniu należy je zwinąć aby nie uległy uszkodzeniu, Możliwość zastosowania automatyki typu sterowanie przy użyciu aplikacji, to dodatkowy atut tych systemów.

Jeżeli potrzebujesz większej ilości informacji, skontaktuj się z naszym specjalistą. Pomagamy w doborze rozwiązań oraz wyjaśnimy wszelkie możliwości. Kontakt Zadaszenia Tarasowe