Dokumenty i certyfikaty

Sprawdź certyfikaty materiałów, z których korzystamy

Od samego początku działalności naszej firmy postanowiliśmy, że najważniejsza dla nas będzie jakość produktu. Dlatego w tej płaszczyźnie działalności nie idziemy na żaden kompromis.W rezultacie każdy materiał z jakiego wykonywane są nasze konstrukcje, przechodzi staranną kontrolę.  Dlatego nie współpracujemy z dostawcami, którzy nie mogą zagwarantować nam dostaw materiałów posiadających odpowiednie certyfikaty.

Przewodzi nam maksyma – Chcesz być najlepszy? Współpracuj z najlepszymi.

Przed wprowadzeniem produktu finalnego do sprzedaży prowadzimy testy wytrzymałościowe.

Wkręty do drewna są wkręcane w beton, cegłę, twarde drewno bez nawiercania. Dzięki temu sprawdzamy czy zrywają się, zginają a może robią się tępe.

Dostarczane szkło sprawdzane jest pod kątem posiadanych wad, czy krawędzie są odpowiednio wyszlifowane, czy nie mają żadnych rys i odprysków. W rezultacie dostarczone szyby są gładkie i bezpieczne.

Próbki drewna układane są na zewnątrz pod gołym niebem, z dostępem do ekstremalnych warunków pogodowych. Leżą w błocie i przymarzają do gruntu zimą. W ten sposób obserwujemy, czy spoiny się rozklejają a drewno się rozwarstwia lub pęka. Obok nich leżą te zaimpregnowane oraz pomalowane, testujemy w ten sposób wytrzymałość powłoki lakierniczej. Bez wątpienia jesteśmy pewni jego wytrzymałości.

Wykonane połączenia między belkami są obciążane, robimy dźwignie, szarpiemy i uderzamy, a nawet zdarzyło nami się najeżdżać na nie samochodem. Bezsprzecznie wybieramy te które wytrzymują najwięcej

rolety w nowoczesnej altanie
drewniane zadaszenie na balkonie

Wykonaliśmy spoiny uszczelniające na naszej hali produkcyjnej tym samym preparatem który używamy w konstrukcjach. W związku z tym znamy jej wytrzymałość.

Wklejamy konsole w beton na kotwę chemiczną i próbujemy je wyrwać na różny sposób. Testujemy wytrzymałość w ekstremalnych warunkach, w takich jakie nigdy nie nastąpią na złożonych konstrukcjach.

Testy te wraz z certyfikatami zamieszczonymi poniżej, to gwarancja wysokiej wytrzymałości konstrukcji na zmienne warunki atmosferyczne, obciążenia stałe i dynamiczne oraz naturę.

Wyszliśmy z założenia, że budowane przez nas konstrukcje mają być ozdobą domu przez wiele lat. Dlatego nie możemy iść na kompromis i szukając oszczędności obniżać jakości. Pracujemy na terenie całego kraju oraz na terenie Unii Europejskiej.  Przez to właśnie robimy wszystko aby proces obsługi gwarancyjnej był u nas jak najrzadziej spotykany.

Na dziś, możemy pochwalić się 98% poziomem skuteczności tej zasady. Jedynie 2% konstrukcji wymaga naszej reakcji po zbudowaniu. To doskonały wynik.

Dzięki tym testom spośród wielu firm wybraliśmy te, których jakość produktu była najbardziej odpowiednia do naszych konstrukcji.

Poniżej informacje o naszych dostawcach oraz certyfikaty.

  • Sihga – Dostarcza do naszej firmy wkręty GoFIX oraz system niewidocznego montażu HobaFIX, IdeFIX oraz stopy regulowane Herakulix 
  • Wurth – Dostarcza do naszej firmy wkręty Assy oraz stal montażową, kleje i uszczelniacze. Krążki ścierne ICE od gr. 80 do gr 320, tarcze kurundowe, tarcze do cięcia stali oraz szpachlówkę Vacum 30 i membranę EPDM . Wurth odpowiada również za bezpieczeństwo naszych pracowników dostarczając nam osprzęt odzież i obuwie BHP
  • Abies Polska- Nasz dostawca drewna klejonego BSH GL24H SI, trójwarstwowych płyt drewnianych oraz certyfikowanego drewna S4S. Każdy element konstrukcji wykonywany jest przy użyciu drewna wykonanego według norm ISO oraz posiada oznaczenie CE
  • Tikurilla – dostarcza do naszej firmy kompletny system zabezpieczania drewna Valllti, czyli impregnaty gruntujące oraz lakierobejce i farby kryjące.
  • AGC Glass Polska  – Dostarcza do naszej firmy szkło przetworzone hartowane ESG, oraz hartowane i laminowane ESG/VSG