Nowoczesna Altana

Altana z ciemnym szkłem

Prostota, nowoczesność i styl – tak moglibyśmy określić tę nowoczesną altanę. To w zasadzie by wystarczyło, ale powiemy o niej coś więcej.

Kwintesencja współczesnej elegancji — te słowa najlepiej oddają charakter, jaki ma ta altana ogrodowa szara. Dzięki barwie każdy jej element tchnie nowoczesnością, a minimalizm jest jej największym atrybutem,

Altana z ciemnym szkłem wolnostojąca  na posesji, której właściciele dbają o każdy szczegół. Zieleń jest perfekcyjna, a nasadzenia niskopiennej roślinności przemyślane w najdrobniejszym szczególe. W związku z czym, równie doskonała musiała być też zabudowa.

Altana z ciemnym szkłem – nowoczesna forma konstrukcji.

Absolutna prostota była motywem przewodnim przy projektowaniu niewielkiej konstrukcji, jaką jest ta altana z ciemnym szkłem. Nowoczesna forma  z drewnianych belek w kolorze czarnego hebanowca. Subtelne, mało kontrastowe słoje i sęki dodają jej nieco egzotycznej naturalności.

Zadaszenie altany ogrodowej 3×4 oraz boki ze szkłem hartowanym w grafitowym kolorze, który idealnie zgrywa się z drewnianymi elementami. Takie zestawienie ma ogromne walory estetyczne. Powoduje, że altana ogrodowa szara jest wizualnie spójna, elegancka i nowoczesna.

Zabudowa jest też praktyczna. Ekrany działają niczym okulary przeciwsłoneczne. Pochłaniają część promieni i wprowadzają do wnętrza niezbędny półcień, zwiększając funkcjonalność, jaką ma ta altana z ciemnym szkłem. Wnętrze jest przyjemnie chłodne. Dlatego daje  wytchnienie w czasie największych upałów.

Trzy ściany tworzą stałe elementy szklane. Od frontu dwa fragmenty są przesuwne i pełnią funkcję drzwi wejściowych.

Podłoga tarasowa wykonana z desek w ciepłym, orzechowym odcieniu jest kontrastowa. Przełamuje chłodny charakter, jaki ma ta altana. Aranżacja przestrzeni łączącej ze sobą elegancję z domową atmosferę dopełniona została przestronnym wypoczynkiem i designerskim stolikiem kawowym. W ten sposób wnętrze stało się oazą spokoju, w której można odpocząć po pędzącym dniu lub zanurzyć się w ciszy w leniwy, niedzielny poranek.

Ciemna konstrukcja z szarym szkłem, wpasowała się idealnie w ten ogród, ale kolor konstrukcji możemy dobrać do oczekiwań inwestora. Oto Białe zadaszenie tarasu jest kontrastem do tej altany.