Nowoczesna Altana

Altana z jacuzzi

Oto przykład fantastycznej, nowoczesnej, wolnostojącej zabudowy, która zachwyca swoim minimalizmem oraz funkcjonalnym dodatkiem, który znacząco wpływa na jej wyjątkowość. Pokazuje też, że dopasowane projekty pozwalają spełnić wszystkie oczekiwania i marzenia właścicieli.

Drewniana altana z jakuzzi łączy w sobie wypoczynkową przestrzeń dla gości z prywatnym, ekskluzywnym kątem relaksu rodem z luksusowego spa.

Minimalistyczna konstrukcja nie przytłacza przestrzeni mimo swych rozmiarów. Zabudowa stanęła na tarasie wentylowanym, dzięki czemu przeprowadzenie całej instalacji było bezproblemowe. System jest też łatwo dostępny, co jest kolejnym atrybutem tego rozwiązania.

Szkielet zabudowy jakuzzi powstał z drewnianych belek w czekoladowym odcieniu. Barwa wiernie oddaje kolor stolarki okiennej i drzwiowej domu mieszkalnego. Staje się więc ich elementem spajającym.

Jednak pierwsze skrzypce w tej altanie z jacuzzi gra szkło. Na dachu umieściliśmy panele wykonane z hartowanego materiału w mlecznej opcji. To druga — po dachach drewnianych — możliwość najbardziej polecana do wolnostojących konstrukcji. Ekspozycja na słońce wymaga bowiem wprowadzenia elementu zacieniającego. Pełne, drewniane deski zatrzymują 100% promieni słonecznych. Jednak w tej zabudowie byłoby to niefunkcjonalnym rozwiązaniem. Mogłoby prowadzić do zbytniego wychłodzenia przestrzeni jesienią i wczesną wiosną. Tymczasem marzeniem właścicieli było możliwie optymalne i jak najdłuższe korzystanie z relaksu w ogrodzie.

Altana z jacuzzi – szkło w zabudowie chroniące przed wiatrem i deszczem.

Lepsze okazało się mleczne szkło hartowane. Zapewnia ono wnętrzu światło, ale jednocześnie absorbuje części promieni, dając delikatny półcień. W konsekwencji drewniana altana z jacuzzi nie nagrzewa się zbytnio w letnie południe, jednak przestrzeń jest naturalnie ocieplana promieniami w chłodniejsze miesiące. Dzięki temu właściciele mogą korzystać z relaksujących kąpieli od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Jest to możliwe nawet zimą, jeśli temperatura nie spada znacznie poniżej zera.

Takie same funkcje pełnią rozsuwane ściany wykonane z przezroczystego szkła hartowanego. Dzięki nim zabudowa jakuzzi nagrzewa się przyjemnie. W upale szklane panele można łatwo i szybko rozsunąć, by zapewnić sobie cyrkulację letniego powietrza. Nie musieliśmy stosować dodatkowych elementów izolujących w postaci drewnianych ścian, które miałyby za zadanie zapewnić właścicielom prywatność. Nieruchomość otoczona jest bowiem roślinnością, która daje komfort izolacji od wzroku niepożądanych osób. Są też źródłem cienia.

Szklane elementy mają też wpływ na wizualny odbiór drewnianej altany z jacuzzi. Przestronna konstrukcja wydaje się niemal wisieć w powietrzu, nie dominując w ogrodzie. Jest lekka i nowoczesna,

Znalazło się w niej miejsce także na „suchą” strefę wypoczynkową, którą właściciele mogą urządzić w stylu wygodnego salonu z meblami wypoczynkowymi lub jadalni ze stołem i krzesłami. Będzie to idealny kącik na przyjmowanie rodziny, przyjaciół i znajomych.

Sprawdź, może zainteresuje Cię projekt Altana z fotowoltaiką. Jej konstrukcja pozwala na montaż paneli produkujących prąd.