Nowoczesna altana

Altana ze szkłem

Właściciele tej nieruchomości marzyli o komfortowym miejscu, dzięki któremu spotkania z rodziną i przyjaciółmi mogłyby się „przenieść” całkowicie do ogrodu. Takim miejscu które pozwoli cieszyć się jego urokami. Dlatego altana ogrodowa oszklona z transparentnymi szybami spełniła te oczekiwania, dając przestrzeń, z której można korzystać od wczesnej wiosny po pierwsze, jesienne przymrozki.

Szkielet konstrukcji powstał z drewna w wyrazistym kolorze mahoniu. Czerwono-brązowy odcień współgra ze stolarką okienną i drzwiową głównego budynku oraz z ogrodzeniem, tym samym zwiększa spójność aranżacji posesji. Jednorodne wybarwienie i brak kontrastowych słojów i sęków nadają lekkości, która jest nieoceniona przy przestronnych zabudowach, do których należy ta altana ze szkłem w ogrodzie.

Nowoczesna altana pasuje charakterem do współczesnej, geometrycznej kubatury domu, podkreślając jedność obu konstrukcji.

Obok estetyki zabudowa miała wyróżniać się także funkcjonalnością. Uzyskaliśmy ją, dopasowując pozostałe elementy do jej lokalizacji na terenie działki.  W związku z tym bok zabudowy wyeksponowany na zachód został całkowicie zabudowany deskami w tym samym kolorze. Dlatego altana ze szkłem i drewnianą ścianą chroni przed słońcem, które z tej strony operuje intensywnie w godzinach popołudniowych. To właśnie wtedy kiedy właściciele najchętniej korzystają z ogrodu. Dlatego to rozwiązanie minimalizuje nagrzewanie się wnętrza w upalne dni, podnosząc tym samym komfort wypoczynku w letnie popołudnia.

altana ze szkłem
altana ze szkłem w ogrodzie

Altana ze szkłem – Zabudowa ścian

Elementem dekoracyjnym są trzy wąskie panele drewniane z ażurami umieszczone po jednym na każdym boku. Dlatego otwarte przestrzenie między poziomymi żaluzjami zapewniają stałą cyrkulację powietrza.

Altana ogrodowa zamknięta została ruchomymi ekranami wykonanymi z przezroczystego szkła hartowanego. Dlatego że pełnią one funkcję drzwi przesuwnych. Elementy umieszczone na prowadnicach można otworzyć w upalne dni lub zamknąć w te bardziej pochmurne.  Dzięki czemu chronią przed wiatrem, chłodem i deszczem. Jednocześnie transparentne szkło nie odgradza całkowicie od ogrodu. Dlatego pozwala to cieszyć się jego urokiem także w strugach deszczu.

Dach wykonany został z desek w jasnym kolorze złotego dębu. Dlatego kontrastowa barwa tworzy ciekawy efekt. Drewniane zadaszenie jest praktyczne. Daje przyjemny cień, całkowicie zatrzymując promienie południowego słońca. Jest idealną osłoną przed deszczem i wiatrem. Chroni nie tylko gości, ale także meble tarasowe. Izolacja przed wilgocią i intensywnymi promieniami słonecznymi wydłuża ich żywotność,

Dodatkowym elementem jest nastrojowe światło, w które wyposażona została ta altana ogrodowa. Oświetlenie led w formie długich listew umieściliśmy przy belkach sufitowych. Rzucają one do wnętrza delikatne światło, tworząc przyjemną atmosferę i umożliwiając biesiadowanie także po zachodzie słońca. Dzięki nim spotkania z przyjaciółmi przy grillu mogą teraz ciągnąć się do bladego świtu.

altana ze szkłem oświetlenie led
altana ze szkłem i drewnianą ścianą