Belki w konstrukcji żelbetowej

Zadaszenia tarasowe

Belki nad tarasem

Pomost łączący nowoczesność i naturę

Tę nietypową realizację przeprowadziliśmy w nowoczesnym domu osadzonym w środku lasu. Wśród wysokich drzew, w otoczeniu zieleni prosta, betonowa kubatura budynku wymagała drobnych, designerskich elementów, które powiązały by ją z nieokiełznanym otoczeniem.

Belki zamocowane nad tarasem spełniły się w tej roli idealnie. Zastosowaliśmy proste, ale grube, drewniane elementy jako łącznik pomiędzy ścianą a filarami. Wykorzystaliśmy drewno w orzechowym kolorze, które wyróżnia się na tle szarego budynku i pasuje do stolarki okiennej. Wprowadza ciepły, przytulny akcent, który przełamuje współczesny, nowoczesny charakter zabudowy.

Lakierowane drewno belek nad tarasem ma surową strukturę mocno zaznaczonych słojów i sęków. Efekt ten uzyskaliśmy poprzez szczotkowanie. To nadaje mu bardziej naturalnego charakteru.

W tej aranżacji belki mocowane nad tarasem zastosowaliśmy również wzdłuż ścian budynku. Stanowią dodatkową ozdobę frontu i samych drzwi wejściowych. Współgrają z nimi kolorystycznie.

Mocowanie belek nad tarasem w tym projekcie pełni głównie funkcję dekoracyjną. Takie rozwiązanie jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnego, pełnego zadaszenia przedszkolnego lub drewnianego. Polecane jest w szczególności dla budynków zlokalizowanych w miejscach zacienionych, jak ma to miejsce w przypadku tej realizacji.

Belki mocowane nad tarasem sprawiły, że dom i nasi klienci zyskali akcent designerski który stanowi element wyróżniający budynek i łączący go z otaczającym światem natury.