Zadaszenie Tarasu

Belki nad tarasem

Pomost łączący nowoczesność i naturę

Tę nietypową realizację przeprowadziliśmy w nowoczesnym domu osadzonym w środku lasu. Wśród wysokich drzew, w otoczeniu zieleni prosta, betonowa kubatura budynku wymagała drobnych, designerskich elementów, które powiązały by ją z nieokiełznanym otoczeniem. Belki zamocowane nad tarasem spełniły się w tej roli idealnie. Zastosowaliśmy proste, ale grube, drewniane elementy jako łącznik pomiędzy ścianą a filarami. Wykorzystaliśmy drewno w orzechowym kolorze, które wyróżnia się na tle szarego budynku i pasuje do stolarki okiennej. Wprowadza ciepły, przytulny akcent, który przełamuje współczesny, nowoczesny charakter zabudowy. Zabudowa ta wykonana jest na trzech ścianach budynku. Dzięki temu ociepla elewację. 

Belki nad tarasem – sposób przygotowania.

Lakierowane drewno belek nad tarasem ma surową strukturę mocno zaznaczonych słojów i sęków. Efekt ten uzyskaliśmy poprzez szczotkowanie. To nadaje mu bardziej naturalnego charakteru. Lakierobejca zabezpiecza również drewno przed złymi warunkami atmosferycznymi. Należy jednak pamiętać, że drewno będzie wymagało pielęgnacji. Dlatego decydując się na ten wybór trzeba brać to pod uwagę. W tej aranżacji belki mocowane nad tarasem zastosowaliśmy również wzdłuż ścian budynku. Stanowią dodatkową ozdobę frontu i samych drzwi wejściowych. Współgrają z nimi kolorystycznie. Ponadto pozwalają w przyszłości na zainstalowanie wypełnienia połaci dachu innym materiałem. 

Alternatywą dla projektu jest jest Zadaszenie w typie pergola, gdy ma to być drewniana konstrukcja bez zadaszenia mocowana na tarasie.

Mocowanie belek nad tarasem w tym projekcie pełni głównie funkcję dekoracyjną. Takie rozwiązanie jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnego, pełnego zadaszenia przedszkolnego lub drewnianego. Polecane jest w szczególności dla budynków zlokalizowanych w miejscach zacienionych, jak ma to miejsce w przypadku tej realizacji. Belki stanowią również podporę na której można zawiesić elementy wyposażenia tarasu, lampki, huśtawkę, kokon czy nawet hamak. Dzięki wysokiej stabilności mocowania można podwiesić materiał przeciwsłoneczny. Drewno sprawiło, że dom i nasi klienci zyskali akcent designerski który stanowi element wyróżniający budynek i łączący go z otaczającym światem natury.