Nowoczesna Altana

Domek altana ogrodowa

Niezwykle lubimy ten projekt. Cenimy go za elegancję tkwiącą w prostocie wykonania. Rzadko kiedy tak ciemne drewno pasuje do niewielkich stosunkowo rozwiązań. W tej nowoczesnej altanie przełamaliśmy jego ciężki wygląd lekkimi ścianami wykonanymi z przezroczystego szkła. Ich głównym zadaniem była ochrona przed deszczem.

Właściciele tej nieruchomości marzyli o eleganckim miejscu zarówno do relaksu w ciszy, jak i do gwarnych spotkań z przyjaciółmi przy grillu, którego są fanami. Ich oczekiwania spełniła altana ogrodowa z płaskim dachem. Projekt przewidywał stworzenie przestronnej konstrukcji zlokalizowanej przy granicy posesji. Dzięki temu soczyście zielony żywopłot okala dwa boki konstrukcji, będąc jej naturalną ozdobą. Nowoczesna altana ogrodowa 4×6 doskonale wpisała się we współczesną aranżację ogrodu oraz prostą, geometryczną kubaturę domu. Oddała także kolorystykę dominującą na posesji.

Wymiary zabudowy sprawiają, że tworzy ona wielofunkcyjny domek. Altana ogrodowa wolnostojąca jest miejscem na wypoczynek, przygotowanie posiłku na grillu oraz jego spożycie przy wygodnym, przestronnym stole jadalnianym. Dzięki temu właściciele mogą gościć w niej przyjaciół bez konieczności korzystania z domowej kuchni.

Konstrukcja powstała z wysokojakościowych desek z drewna BSH pokrytych laminatem w grafitowym, niemal czarnym odcieniu, co zwiększa wrażenie minimalizmu tak cenionego we współczesnych aranżacjach. Boki uzupełnione zostały w rogach stałymi panelami z ażurami.

Pełnią one funkcję głównie dekoracyjną, zwiększając wyrazistość, jaką może pochwalić się ten domek altana ogrodowa nowoczesna.

Domek altana ogrodowa – sposób na zabudowę ścian

W środkowej części ścian umieściliśmy natomiast przesuwne ekrany wykonane z przezroczystego szkła hartowanego. Grają one rolę drzwi. Pozwalają na otwarcie wnętrza w czasie większych upałów lub jego izolację od deszczu lub większego wiatru. Dzięki temu domek altana ogrodowa ze szkłem przesuwnym jest świetną oazą odpoczynku, relaksu i spotkań także przy niesprzyjającej aurze.

Istotnym elementem w wolnostojących konstrukcjach jest także zadaszenie. W tym projekcie postawiliśmy na mleczne szkło hartowane. Domek altana ogrodowa z płaskim dachem zyskuje lekkości i wręcz futurystycznego wyglądu.

Mleczny materiał jest nie tylko estetyczny, ale też praktyczny. Z jednej strony wpuszcza do wnętrza światło, z drugiej natomiast absorbuje część promieni, chroniąc przed nadmiernym nagrzewaniem. Domek altana ogrodowa z wyposażeniem pozostaje w delikatnym półcieniu, co umożliwia odpoczynek w ogrodzie także w upalne południa.

Dodatkowym elementem jest pergola powstała w wyniku wysunięciu dwóch elementów poza główną zabudowę. Tworzy ona dodatkowe miejsce do relaksu „pod chmurką”. Właściciele zwiesili na nich designerskie doniczki z ziołami.

 Tymczasem belki można także wykorzystać jako miejsce na hamak-kokon lub huśtawki, przygotowując przyjemny kącik do popołudniowego relaksu lub do zabaw dla dzieci.

Co ciekawe, to druga konstrukcja, którą wykonaliśmy u tego właściciela. Widocznie wygody i elegancji nigdy nie jest za dużo.Ten nowoczesny projekt altany był również podstawą wizji wykonania zadaszenia tarasu z przeszklonymi ścianami. Projekt to Taras z drewnianym zadaszeniem.