Zadaszenie tarasu

Drewniane zadaszenia tarasów

Drewniane zadaszenia idealnie wkomponowują się w minimalistyczny styl aranżacji ogrodu. Prostota i funkcjonalność są ich największymi zaletami.

przyścienne drewniane zadaszenie
przyścienne zadaszenie ogrodowe

Szkielet tej konstrukcji powstał z prostych surowych belek, których barwa doskonale współgra z elewacją szeregowego domu. Ciepła struktura surowca sprawia, że zadaszenie nabiera naturalnego wyglądu.

Szkielet konstrukcji może być również wykonany jako nieregularna bryła. W całości daje to niesamowity efekt wizualny. Dzięki zastosowaniu różnych długości belek można zastosować również takie zadaszenie jako ganek. Przykładem jest Zadaszenie przy wejściu. Sprawdź ten projekt, może Cię zainspiruje.

Ruchome lamele w rogach dwóch boków są jednocześnie dekoracyjne i praktyczne. Obracają się względem podstawy. Pozwala to na częściowe osłonięcie wnętrza. Drewniane zadaszenia tarasów z lamelami to ochrona przed promieniami zachodzącego słońca. Takie rozwiązania zwiększają komfort odpoczynku popołudniami i wieczorami, gdy właściciele najczęściej przebywają w ogrodzie.

drewniane lamele
drewniane zadaszenia z lamelkami

Drewniane zadaszenia tarasów z pionowymi lamelami – funkcjonalność

Pionowe lamele wprowadzają także większą intymność. Pozwalają osłonić częściowo przestrzeń od sąsiedniej działki podczas rodzinnych spotkań lub wieczornego grilla z przyjaciółmi.

Istotną częścią konstrukcji jest trzecia ściana, która przylega bezpośrednio do metalowego ogrodzenia dzielącego właścicieli od kolejnej nieruchomości. Dla zwiększenia poczucia prywatności zastosowaliśmy stałe, poziome belki, które całkowicie chronią przestrzeń przed wzrokiem postronnych osób. Takie przydomowe zadaszenia sprawdzają się w szczególności w zabudowie szeregowej.

Cała konstrukcja wykonana jest z drewna w kolorze orzecha. Ręczne szczotkowanie każdego elementu uwidoczniło sęki i słoje, co nadaje jej naturalnego i przytulnego charakteru.

drewniane zadaszenia tarasów
drewniane zadaszenia tarasów przydomowe

Wyjątek stanowi dach, który pokryty został mlecznym szkłem hartowanym. Jest to idealne rozwiązanie na taras. Przepuszcza wystarczającą ilość światła, a jednocześnie absorbuje część promieni. Dzięki temu wnętrze nie nagrzewa się nawet w południowym upale, a taras staje się przyjemnym miejscem odpoczynku.

Drewniane zadaszenia tarasów takie jak ten są doskonałe do niewielkich ogrodów. Nie przytłaczają ich, a zwiększają strefę wypoczynkową.

Właściciele tej nieruchomości zyskali miejsce, w którym od wiosny po jesień mogą cieszyć się urokami własnego ogrodu i zrelaksować w otoczeniu zieleni.

lamele z drewna