Nowoczesna Altana

Duża altana do ogrodu

Nowoczesna altana, której wizualna lekkość nie pokazuje jej rzeczywistej powierzchni – 50 m2, czyli tyle, ile ma małe mieszkanie.

Ta duża altana do ogrodu z łazienką jest samowystarczalną przestrzenią do odpoczynku i spotkań, która minimalizuje konieczność korzystania z pomieszczeń domowych. Znalazło się w niej miejsce na strefę relaksu, magazyn i grilla, a toaleta jest dopełnieniem całości zwiększającym komfort i funkcjonalność, jaką może pochwalić się ta pergola. Altana ogrodowa jest dopracowana w każdym szczególe.

Szkielet konstrukcji powstał z drewna w ciepłym, miodowym odcieniu, co nadaje jej przyjemnego, nieco tradycyjnego charakteru. To jedyne elementy zaczerpnięte z tradycyjnej zabudowy. Altana ogrodowa drewniana biała jest bowiem na wskroś nowoczesną konstrukcją, która urzeka niecodziennymi rozwiązaniami.

Jej trzy boki oraz dach częściowo zabudowane drewnianymi deskami pomalowanymi na biało. . Dobrze znosi wilgoć oraz jest odporna na zmiany temperatury.

Duża altana do ogrodu biała wpisuje się w nowoczesny charakter samego domu oraz minimalistyczną aranżację ogrodu. Jest też praktyczna. Ściany chronią przed nadmiernym nagrzaniem wnętrza. Wprowadzają  cień i zwiększają komfort odpoczynku o każdej porze dnia. To osłona przed deszczem i wiatrem, dzięki czemu duża altana do ogrodu jest używana przez cały rok.

Drewniane ściany uzupełnione są stałymi ekranami wykonanymi ze szkła. Natomiast front zabudowy zwrócony w stronę domu uzupełniony został przesuwnymi panelami szklanymi. Pełnią one funkcję drzwi tarasowych. Transparentne wejście dodaje zabudowie koniecznej, wizualnej lekkości. Wykorzystaliśmy szkło hartowane odporne na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne.

Największej rewolucji dokonaliśmy jednak wewnątrz konstrukcji, dzieląc przestrzeń na kilka stref. Wygospodarowaliśmy m.in. miejsce na przestronne pomieszczenie gospodarcze. Altana jest praktyczna. Odizolowane wnętrze może być wykorzystywane zarówno na produkty spożywcze, zastawę niezbędną do organizacji spotkań, jak i jako dodatkowe pomieszczenie na sprzęty ogrodowe. Osobne wejście umożliwia dostęp także od zewnątrz, co zwiększa funkcjonalność.

Duża altana do ogrodu – podział funkcjonalności

Kolejny element może zaskoczyć. Jest nim łazienka. Duża altana do ogrodu z toaletą całkowicie eliminuje konieczność korzystania z domu podczas dłuższych spotkań. Usytuowanie łazienki w środku konstrukcji znacznie zwiększyło funkcjonalność, jaką ma ta duża altana do ogrodu. Toaleta jest estetyczna i praktyczna. Jest jednak rzadkością w tego typu zabudowach, które zazwyczaj ograniczają się do kącika wypoczynkowego.

Tymczasem ten projekt może pochwalić się nie tylko rozbudowanym wnętrzem, ale także dobrze zorganizowaną strefą niezabudowaną. Integralną częścią konstrukcji jest bowiem pergola wykonana z drewnianych, surowych belek. Jest to miejsce na wielofunkcyjne urządzenie grillowe. Duża altana do ogrodu z pergolą oddziela go od strefy wypoczynkowej szklanym, przesuwnym ekranem.

Altana z grillem estetyczna, nowoczesna i elegancka. Podzielona na wyraźne strefy  organizuje przestrzeń. Dlatego stawia granicę pomiędzy częścią gościnną a użytkową. Jednak największą zaletą jest całkowita separacja od domu. Dlatego pozwala na nieskończenie długie spotkania bez obaw, że goście obudzą śpiące w domu dzieci. Zanim wykonana została ta altana, inwestor rozważał zadaszenie tarasu. Pierwotnie na tarasie przy budynku miała powstać konstrukcja CRX z projektu Zadaszenie tarasu pod balkonem.